Agility je hlavně zábavou

Silvia Trkman je slovinskou reprezentantkou v agility. Je známá tím, že všechny své psy dostala na vrcholovou úroveň v tomto sportu. Její psi jsou známí svou rychlostí, těsnými oblouky, sbíhanými zónami a dlouhými závodními kariérami bez zranění. Na svém kontě má obrovské úspěchy. Mezi ty největší patří třikrát vyhrané mistrovství světa v agility, pětkrát European Open a jiné. 

Po kolikáté jsi startovala na Mistrovství světa v agility?

Na světě jsem běžela osmnáckrát, ve většině případů jsem startovala se dvěma psi. Jeden rok dokonce se čtyřmi, to byla fuška 🙂

Co si myslíš, že je klíček k tvému úspěchu?

Pravděpodobně právě to, že se o úspěch moc nezajímám. Všechno přišlo když jsem to nejméně čekala a vypadá to, že mě úspěch provází zrovna když se soustředím na úplně jiné věci. Miluji výzvy a tak se stále snažím být lepší, rychlejší a hlavně efektivnější v tréninku svých psů.

Jak trávíš svůj volný čas, když zrovna se svými psy netrénuješ?
Hodně času trávíme na na túrách a to jak v lesích za mým domem, tak v horách. Milujeme plavání a tak se mu v létě věnujeme opravdu aktivně. Pokud se zrovna nudíme, děláme různé triky a poslušnost, abych své psy zaměstnala i mimo parkur.

22255144_10155081171421376_7017292881844882639_o

Jak často trénuješ se svými psy?

Na parkuru trénujeme přibližně třikrát týdně. Ve většině případů to zahrnuje dva tréninky a jedny závody. Ostatní dny děláme kondiční cvičení, triky a samozřejmě máme i volné dny, které trávíme na procházkách.

Používáš i jiné tréninkové metody k udržení svých psů v kondici, třeba běhání?

K posilování děláme triky a cvičení na balančních pomůckách. K zlepšení rychlosti a stability jsem do tréninku zařadila sprinty po rovinách a do kopců. V rámci cardio tréninku chodíme na dlouhé túry a v létě hodně plaveme.

Myslíš si, že doplňky výživy jsou důležité pro závodní psy? 

Vím, že pomáhají lidským atletům, tak nepochybuji o tom, že mohou pomoct zlepšit výkonnost i psům.

22218434_10155081171596376_4558892632813242069_o

Jak používáš Mamut?

Používám MAMUT Recovery Drink po každém tréninku a závodu a  MAMUT Pre-Run Drink dostávají v průběhu závodu. Díky tomu jsou svěží a není na nich znát únava.

Co je tvým cílem v agility, kterého bys chtěla v následujících letech dosáhnout?

Mým největším cílem je užívat si zábavu se svými psy po mnoho, mnoho dalších let 🙂

Moc děkujeme za rozhovor a přejeme hodně úspěchů!