fbpx

Trénink pro začátečníky – 19:00

Registrace uzavřena

Detaily akce

Název akceTrénink pro začátečníky – 19:00
Startovné 200kreditů Koupit další
Maximální počet účastníků9
Počet přihlášených 8
MistoPraha - Nové Roztyly
Datum19. 10. 2021
Deadline pro odhlášení 18. 10. 2021, 19:00
Start 19:00
PořadatelBěhejsepsem.cz
Kontakt na pořadateleNaty & Baru, tel.: 702 002 939, e-mail: baru@behejsepsem.cz

Trénink začíná v 19:00

ČELOVKY s sebou 🔦

Kdo nebude mít čelovku, může být z tréninku z bezpečnostních důvodů vyloučen.

Sraz: 50.0365603N, 14.4803267E

Parkování: ulice Komárkova (50.0365481N, 14.4805786E) a další přilehlé ulice

MHD: metro C (Roztyly), autobus 135, 203 (Roztyly)


Prosím, pečlivě čtěte:
Aktuální pravidla účasti na tréninku Běhejsepsem.cz

Pro účast na našich trénincích je potřeba dodržovat všechna aktuální vládní a hygienická opatření v boji proti šíření nákazy viru SARS-CoV-2. Čtěte prosím níže:

Při tréninku, prosím, dbejte pokynů trenéra. Dodržujte veškerá platná hygienická doporučení, abychom předešli a omezili možnosti nákazy koronavirem. 

 • Před samotným tréninkem a výběhem mějte prosím všichni nasazen normovaný respirátor FFP2 nebo KN 95 (roušky, šátky, či jiné pomůcky nejsou dostatečné). Po tréninku si jej prosím opět všichni nasaďte.
 • Po celou dobu tréninku dodržujte minimální rozestup mezi osobami 2 metry, pak je možné běhat bez nasazené ochrany dýchacích cest.

Tréninku se smíte účastnit, pokud se v místě konání akce prokážete čestným prohlášením (můžete použít náš vzor, odkaz zde) nebo jiným potvrzením o skutečnosti, že:

 • jste absolvoval/a nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem, nebo
 • jste absolvoval/a nejdéle před 72 hodinami POC nebo preventivní antigenní test na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem, nebo
 • vám byl vystaven certifikát Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19 a

– od aplikace první dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) uplynulo nejméně 22 dní, ale ne více než 90 dní, pokud nebyla aplikována druhá dávka,

– od aplikace první dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 22 dní, ale ne více než 9 měsíců, pokud byla aplikována druhá dávka, nebo

– od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dní, ale ne více než 9 měsíců, nebo

 • jste prodělal/a laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u ní doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 nebo RT PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní,
 • přičemž nemáte klinické příznaky onemocnění COVID-19
 • děti mohou předložit čestné prohlášení svého zákonného zástupce, že ve škole nebo školském zařízení absolvovalo nejdéle před 72 hodinami test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou, s negativním výsledkem

Trenér tyto dokumenty zkontroluje a potvrdí vaší účast na tréninku. V případě nepředložení některého z výše zmíněných prohlášení či potvrzení se nebudete moci tréninku zúčastnit.

Pro trénink bude vybráno takové rozsáhlé místo v nezastavěné oblasti (aby byl splněn limit 1 účastník na 15m² sportoviště), kde nedochází k větší koncentraci lidí.

Moc vám všem děkujeme za respektování a dodržování těchto pravidel, abychom se společně mohli s hafany proběhnout a užít si to 🙂


Co jsou tréninky pro začátečníky a pro koho jsou určené?

Tréninky pro začátečníky jsou zaměřeny na nácvik dobrozvyků (to jsou opaky zlozvyků). Budeme pracovat na tom, aby váš pes tahal, když má, aby bezpečně a plynule předbíhal jiné psy a nenechal se jimi rušit. Zapracujeme i na koncentraci, abyste mohli běhat se psem a neřešit, že místo běhání si váš chlupáč všímá okolí. K tomu všemu využíváme řady cvičení a pomůcek.

Tréninky pro začátečníky jsou určené pro všechny, kteří již absolvovali hodinu “Seznámení s canicrossem”. Asi 80% tréninku je zaměřené na rozvoj psa a 20% na rozvoj vás jako běžce.

Tréninky jsou vhodné pro všechny psy, kteří s canicrossem začínají nebo mají vytvořené zlozvyky, které je třeba odstranit. Trénink pro začátečníky je vhodný i pro zkušené canicrossaře, kteří však mají mladého psa, který své zkušenosti teprve začíná sbírat.

Na tréninku pro začátečníky si také můžete zapůjčit kompletní vybavení od značky Non-stop dogwear pro psa i člověka. Pokud však máte svůj postroj na psa, opasek pro sebe a vodítko s amortizérem, vezměte si vše s sebou. Podíváme se, jak vám vybavení sedí a zda je pro váš tým vhodné.

Co vše nás na tréninku čeká:

 • Rozcvička a rozehřátí
 • Cvičení pro psy
 • Běh rozdělený do několika krátkých úseků s několika různými cvičeními (na všechny čekáme, nezávodíme 🙂
 • Obvykle naběháme okolo 2–4 km

Doporučené oblečení a vybavení:

Oblečte se sportovně, ale počítejte s tím, že se občas bude i postávat, nezapomeňte si proto vrstvu, kterou si na sebe po doběhnutí oblečete, abyste neprochladli. Doporučujeme vzít psovi vodu a misku.
V zimním období nezapomeňte na čelovku!

Pravidla tréninků Běhejsepsem.cz

 • Tréninky jsou určené všem psům od 12 měsíců věku.
 • Psi musí být v průběhu tréninku na vodítku. Pouštět na volno se mohou jen po domluvě s instruktorem a jen tam, kde to podmínky a pravidla města/oblasti povolují.
 • Tréninky se konají za každého počasí.
 • Odhlášení je možné nejpozději 24 hodin před konáním tréninku.
 • Při odhlášení nejpozději 24 hodin před tréninkem se vám kredity připíší v plné výši zpět na váš účet.
 • Pozdější odhlášení není možné a kredity i při vaší neúčasti na tréninku propadají.
 • Tréninku pro začátečníky se mohou zúčastnit pouze týmy, které již absolvovali hodinu “Seznámení s canicrossem”.
 • Tréninku se účastníte na vlastní nebezpečí a zodpovídáte za všechny škody způsobené vámi nebo vaším psem.
 • Pokud máte agresivního, bázlivého psa, nebo háravou fenu, dejte prosím vědět instruktorům.

Nezapomeňte vašeho psího parťáka před tréninkem napojit 🙂