Novinky

Žhavé novinky

Canicross a chladnější počasí, jak na to?


Podzim je tu a s ním postupné ochlazování. Pro naše čtyřnožce je to dobrá zpráva, protože v chladnějším počasí se jim lépe běhá. Na druhou stranu je tu pár věcí, na které si po létě dát pozor. Jaké to jsou?

Neplatí to jen pro běh, ale i pro kolo a koloběžku – v chladu je pohybový aparát náchylnější ke zraněním, do toho je potřeba se vypořádat s počasím a možná trošku vylepšit vybavení. Co zůstává, je napájení.

1. Rozehřátí je důležitější než kdy předtím

Před každou sportovní aktivitou je potřeba vašeho chlupáče rozehřát. Vychodit a promasírovat tak, aby se svaly zahřály. Čím je chladněji, tím je potřeba se této části tréninku věnovat více. Pokud máte psa citlivého na zimu, nebojte se ho i obléct. Často postačí pláštěnka, která psa izoluje od větru a deště.  


2. Pozor klouže to, máte na to obuv?

Se sychravými dny přichází i tréninky na blátě. Znáte to, rozehřejete se, vyběhnete a šup, už probíháte louží. Na konci tréninku jste vy i hafan celí od bláta a mokří. Rozhodně je dobré se těmto tréninkům nevyhýbat. Psa to naučí pracovat na různém terénu. A i když vám to možná předem nepřijde, tak tyhle zážitky s vaším psem jen posílí váš společný vztah. Jen doporučujeme prohlédnout podrážku vašich běžeckých bot. Pro vaše bezpečí je potřeba mít kvalitní terénní běžecké boty, které vám v první louži nepodklouznou. Protože jednak jde o vaše zdraví, ale současně každá vaše nejistota působí i na psa. A nechcete si hafana znervóznit jen tím, že budete klouzat nebo dokonce padat a on nebude vědět, co se děje.


3. Vychození a usušení

Před tím než dorazíte domu, psa pořádně vychoďte. Zase platí, že pokud je hafan citlivější na zimu, nestyďte se a oblečte ho. Určitě nechcete, aby po tréninku pes zbytečně prochladl a následně jste řešili kulhání nebo nějaké bolesti. Psi jsou nejvíce citliví na záda a kořen ocasu. Proto na oblečení doporučujeme obleček nebo pláštěnku, která překryje začátek ocasu a celá stehna i plece. 

Po tréninku je potřeba psa také osušit, pokud jste běželi v bahně, tak i otřít oči. Proč? Když bahno zaschne, začne opadávat a nejednou se nám stalo, že psovi pak napadalo do očí.


4. Nezapomeňte na napájení

V chladnějších dnech to vypadá, že pes nepotřebuje tolik pít, protože málokdy vidíte, že by se během dne šel hltavě napít. To ale neznamená, že byste měli podcenit význam napájení. Dobře hydratovaný pes zvládne těžší trénink i závod lépe. A hlavně pomůže mu to vydržet déle v kondici. Více o tom, jak napájet si můžete přečíst tady v článku.

Tak canicrossu zdar, a to za každého počasí! Protože nejen ve slunečných dnech, ale i v podzimním marastu si můžete užít krásné společné chvíle, unavit se anebo zapracovat na kondici.

 

 

Máme pro vás akce, které motivují, příběhy, které inspirují a produkty, se kterými to běhá lépe