fbpx

Canicross poprvé na mistrovství světa belgických ovčáků

V rámci letošního povedeného mistrovství světa belgických ovčáků proběhl vůbec poprvé závod v běhu se psem. Po počátečních organizačních peripetiích mu nakonec byl udělen i oficiální statut mistrovství světa.

Do Písku zavítalo 29 závodníků z 5 evropských států. Vedle Čechů a Slováků to bylo Rakousko, Německo a Švédsko. Canicross našel své místo poslední závodní den celého mistrovství. Šestikilometrová rovinatá trať měla nádech městských běhů. Po opuštění stadionu závodníci proběhli pod mostem, následovala dřevěná lávka přes Otavu a dlouhá rovinka po nábřeží. Cesta zpět pak byla stejná a cílovou pásku týmy protínali na fotbalovém hřišti v srdci dění FMBB.

Zpestřením a inspirací pro další pořadatele canicrossových akcí byl start závodu na hlavním stadionu v době vrcholícího finále IPO. Takovou diváckou podporu, jakou zažil závod v Písku, mu i mnohem větší canicrossové akce mohou tiše závidět. Oběhnutí atletického oválu za mohutného aplausu nabudilo snad všechny týmy.

Jako první doběhl a prvním mistrem světa v canicrossu se stal Čech Michal Vokrhoulík. Na “bednu” ho doprovodili Jiří Švancara a Pablo Varela ze Švédska. V početnější kategorii žen obsadily první tři příčky české závodnice v pořadí Marcela Čápková, Zuzana Marková a Jaroslava Kadlecová a zlepšily už tak dobrou bilanci českého týmu na FMBB.

V dalším roce se mistrovství světa belgických ovčáků přesouvá do Francie a podle reakce prezidia svazu belgických ovčáků nebude ani tam canicross chybět. Je tak velká šance, že si v rámci FMBB najde běh se psem své pevné místo. Češi mají v každém případě další prvenství (když už to hokejové nevyšlo). Věřme, že to pro ně bude motivace a jejich vystoupení ve Francii bude přinejmenším tak úspěšné jako to letošní v Písku.

Výsledky a fotogalerie.