Canicross součástí Pražského maratonu

Druhý květnový víkend se v Praze uskuteční největší běžecká akce u nás, Volkswagen Maraton. Letos poprvé bude součástí doprovodného programu také závod v canicrossu.

7.května, den před pražským maratonem, se v rámci maratonského Expa v pražské Stromovce uskuteční akce pro všechny příznivce běhu se psem. Po úspěšné loňské procházce se psy letos přibude také závod v canicrossu.

Procházka i canicross budou mít start a cíl v prostoru maratonského expa na výstavišti v Holešovicích. Obě trasy povedou příjemným prostředím parku Stromovka, u canicrossu trasa povede mimo asfaltové cesty, aby se psům i jejich majitelům hezky běželo.

Procházka je vhodná pro děti, dospělé i celé rodiny, kteří se chtějí v klidu projít se psem a užít si neopakovatelnou atmosféru maratonského víkendu. Procházka je nesoutěžní, trasu můžete zdolat za jak dlouho budete chtít, nikdo vám nebude měřit čas a honit vás do cíle. Každý přihlášený účastník získá tričko a startovní číslo pro pejska. V cíli budou na psy čekat speciální medaile.

Oproti tomu canicross je určen pro všechny, kteří si chtějí zazávodit, porovnat síly s ostatními a dostat se do cíle v co nejkratším čase. Letos poprvé máte možnost zazávodit si se svým psem v rámci Volkswagen Maratonského víkendu a užít si tak nezapomenutelnou atmosféru největší běžecké akce u nás.

Jak to vidí pořadatelský tým přímo z RunCzech?

Proč jste se rozhodli dát v rámci Pražského maratonu prostor canicrossu?

Ke canicrossu jsme se více dostali díky Běhejsepsem již v minulé běžecké sezoně a tato disciplína nás zaujala natolik, že jsme se rozhodli otevřít závodní canicross kategorii v rámci tradiční Procházky se psy v průběhu Vokswagen Maratonského víkendu. Posláním RunCzech je rozběhat co nejvíce lidí a jsme proto rádi za spojení RunCzech akce s komunitou běžců se psy. Canicross je mezi běžci pejskaři stále oblíbenější a byla by škoda, nešířit tento sport dále.

Na co se účastníci canicrossového závodu můžou těšit?

Účastníci se mohou těšit nejen na samotný závod ve Stromovce, ale také na servis v podobě trička pro běžce a startovního čísla pro jejich čtyřnohé miláčky. Po úspěšném absolvování trati čeká na každého pejska speciální pamětní známka na obojek. Na trase pak bude k dispozici pejskům i běžcům občerstvovací stanice. Před startem i po něm si mohou účastníci užít doprovodný program ve stáncích našich partnerů (Běhej se psem, ZOO Praha, Pedigree atd.) a také si užít sportovní veletrh Sport Expo.

Kolik týmů se zúčastnilo loňské procházky?

Registrovat na procházku se lze předem online či přímo na místě v den závodu, přičemž lehce převažoval online způsob přihlášení. Na start se pak postavilo téměř 700 týmů.

Kolik je momentálně přihlášených lidí na procházku a canicross?

Na základě zkušeností z minulých let vyvozujeme trend registrace těsně před závodem či až v ten samý den. V tuto chvíli – cca 6 týdnů před závodem – máme přihlášeno na zhruba 30 % kapacity na klasickou procházku se psy a 20% procent na závodní kategorii canicross.

Registrovat na obě akce se můžete na webu RunCzech.