Co nás čeká v canicrossové sezóně 2022

zavirak2021_web-73

Pevně věříme, že letošní závodní sezóna proběhne bez omezení. My se na ní již pilně chystáme. Jednak trénujeme naše hafany, ale hlavně jako pořadatelé plánujeme. Během posledních let roste obliba canicrossu a s tím i množství nových závodů. Proto jsme se rozhodli, že my letos uspořádáme akcí méně, ale zpestříme je.

Abyste měli přehled o tom, kde si zazávodit, začali jsme pracovat na termínovce. V té najdete všechny sportovně-psí akce a navíc naše tréninky, semináře a besedy. Takže překážkové závody, triatlony, canicrossové závody a samozřejmě i ty mushingové najdete přehledně na jednom místě. Po proběhlých závodech pro vás chystáme doplnění výsledků a když to půjde, tak i fotek z akcí. Věříme, že se nám povede vytvořit místo, kde si uděláte obrázek o závodní povaze tohoto sportu v celém svém rozsahu.

Virtuál

Jako první akci na rozjezd sezóny pro vás chystáme Běhejsepsem.cz  Virtuál. Závod, ve kterém si na domácí trati porovnáte síly se závodníky z celé České republiky i Slovenska. Na výběr jsme připravili kategorie canicrossu podle délky (2, 4, 10 nebo 20 km) a některé kategorie berou i ohled na váhu psa (canicross, koloběžka).  Jedinečnou šanci máte také vyzkoušet skijoring.

O radost z finisherské medaile nepřijdete. Na všechny čeká balíček, ve kterém najdete něco pro sebe, pro psa a i něco navíc. Na vítěze pak čekají hodnotné ceny. 

Virtuál doporučujeme všem, kteří si nejsou jistí, že mají na klasický závod. Ve výsledcích hned uvidíte, jak na tom jste. Závodit můžete klidně i ve více kategoriích, protože závod probíhá od 19. do 27. února a každý den můžete závodit jednou. Ideální příležitost vyzkoušet si, co vám jde a v jaké kategorii byste měli na svých dovednostech zapracovat.

Epický víkend

Dog Epic Race je naše srdcovka. Etapový závod, během kterého všechny závodníky poznáme, máme prostor si s nimi povídat a i pořadatelsky to je zážitek. Emoce závodníků jsou v cíli poslední etapy velmi silné. Přeci jen zaběhnout 4 etapy za 3 dny je dost slušný výkon. Letos jsme závod doplnili o vložený sobotní závod Dog Epic Trial. Jedna etapa v sobotu odpoledne. Ať už jste začátečníci nebo máte mladého psa, o atmosféru Dog Epicu nepřijdete.

Další novinkou Dog Epicu je festival. Na celou sobotu pro vás chystáme přednášky a promítání. Proběhne také několik workshopů a praktických seminářů. Vše se bude týkat běhání, canicrossu a péče o psí sportovce. Program si každý může nakombinovat podle sebe. 

Letos 27.-29. května nás čeká nabitý epický víkend. Buďte u toho s námi. Slibujeme, že to bude stát za to.

Dog biatlon

V letním kině Houštka ve Staré Boleslavi se na dalším ročníku Dog biatlonu potkáme 10. září. Střelba a canicrossové okruhy jsou zábavné nejen pro psy, ale hlavně pro lidi. Po běhu se zklidnit a nastřílet čistou pětku není jen tak. Střelba je z laserových malorážek, takže to je tiché a bezpečné. Před samotným závodem si střelbu můžete vyzkoušet a naše pomocníci vám rádi vysvětlí, jak na to. Na výběr jsou kategorie enduro, kdy se běhá okruh 3 km nebo sprint, který je na 900 metrovém okruhu.

Překážkové závody

Lákají vás OCR závody se psem? Naprosto to chápeme. Je to pestré, zabavné a přitom náročné. Náročné nejen fyzicky, ale i na přípravu psa. Bohužel vídáme, že řada psů na trati vůbec netuší, co se po něm chce a jsou z toho zmatení. Chvíli se běží, chvíli se čeká, probíhá se bahnem a tahají se pneumatiky. Pes by měl znát základní canicrossové povely, aby věděl, kudy má běžet. Jak ho to naučit si můžete přečíst v tomto článku.

Určitě koukněte na video, ke Baru se Šimonem probírá svízele překážkových závodů. 

My se chystáme na Czech Dog run 4. června do Šiklova Mlýna. Ale v termínovce najdete řadu dalších pěkných akcí.

Ostatní závody

Nejste si jistí, jestli jsou závody pro vás to pravé ořechové? Koukněte se na 5. důvodů proč zkusit závod se psem. Věřte nám, nabudí to nejen vašeho hafana, ale i vás k dalšímu tréninku. Doporučujeme na začátku sezóny vybrat jednu akci, jako vrchol sezóny a na tu se chystat. Hodně vás to podpoří, když se vám nebude právě chtít. A také máte jasně dané, na co právě trénujete. S cílem to je opravdu o mnoho jednodušší.

Vybrali jste si a přihlásili jste se? Skvěle, rozhodně nebudete litovat. Když si nebudete jistí s tréninkem nebo přípravou, budeme rádi, když se ozvete. Moc rádi vám poradíme.