Co vás čeká na Seznámení s canicrossem?

doggos(26of48)

 

Chystáte se na svůj úplně první trénink canicrossu? Povíme vám, co vás čeká a žádné strachy, vybavení vám půjčíme, stačí s sebou mít jen psa. 

Jak začít?

Nejdřív je potřeba se zaregistrovat v termínovce  a poté ve svém účtu zakoupit kredity nebo se lze přihlásiti bez registrace a zaplatit rovnou online kartou. Stačí jen vybrat město a datum, který se vám hodí. Naši trenéři vypisují data tréninků pravidelně, takže i když je kapacita omezená, dostane se na vás. Když ne teď, tak třeba za týden.

Co opravdu doporučujeme je jako první trénink zvolit Seznámení s canicrossem, pak už hurá můžete na začátečníky nebo společné výběhy.

A teď si pojďme říct, co vás čeká:

  1. Doma dejte psovi aspoň hodinu předem napít, takzvaně ho napojte. Víc vám o tom povíme na tréninku nebo jsme to sepsali zde. Ale ideální množství je 15/ml na kg psa aspoň dvě hodiny předem. Pokud nestíháte, dejte psovi napít hodinu předem menší množství. Pes by neměl být přepitý, ani nakrmený.

  1. Vezměte si sportovní věci, čapněte čelovku (hlavně na zimních trénincích) a pro psa vezměte vodítko a obojek.

  1. Zbytek vybavení pro psa i pro vás (postroj a běžecký opasek) vám půjčíme, jestli máte už svoje, vezměte vše s sebou, psa do postroje ale zatím neoblékejte.

  1. Když dorazíte na místo tréninku, psa v klidu vyvenčete. Na vodítku a tak dlouho, dokud nevykoná obě potřeby.

  1. Při canicrossu psa nekrmíme, ale po skončení tréninku určitě může dostat něco za odměnu, ať už jídlo, nebo jestli máte hračkofila, míček bude jasná volba.

  1. Zbytek zahřátí a protažení vám ukáže trenér, takže žádné strachy.

  1. Pak to začne. Ale nebojte, poběží se vždycky jen krátká vzdálenost, kolem 100 metrů, všichni za sebou. Trenér vám po každém úseku poví, co a jak.

  1. Takže celkově naběháte asi tak kilometr a půl, což psovi na  poprvé v zápřahu stačí až až.

  1. Než trenér trénink ukončí, opět vám poví, jak na protažení a vychození a vy se klidně můžete ptát, na vše, co vás napadne.

Budeme se těšit na dalším tréninku! 🙂