fbpx

Czech Dog Run 2021 – fotky, výsledky a fotostory

Bojíte se tmy?

Nezvedáte nic těžkého?

Štítíte se bahna?

Nezvládáte vlastního psa?

Neradi běháte?

Nebaví vás překonávat překážky a sebe sama?

Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, pak Czech Dog Run opravdu není pro vás. Zkuste ale na chvíli zahodit předsudky, projít si fotostory a třeba nakonec změníte názor a příště si ho nenecháte ujít.

My jsme tenhle závod, který proběhl v sobotu 26. 6. 2021 zkusili na vlastní kůži. A byl to v mnoha ohledech parádní zážitek a hlavně dlouhá řádka nových zkušeností. Czech Dog Run patří do stále oblíbenější skupiny překážkových závodů (OCR) se psem. To znamená, že vás na trati rozhodně nečeká jenom běh, ale i celá řada překážek. Některé jsou spíše na „morál“, jiné na sílu a další prověří, jak moc jste sehraní se psem. Právě komplexní nároky na celý tým – člověka i psa – nám přijdou nejzajímavější.

Nestačí rychle běhat, nestačí mít ani dokonale poslušného čtyřnožce, který ale nezatáhne jak je rok dlouhý. Musíte umět od všeho trochu a pokud chcete vyhrát, musíte to všechno umět když ne na jedničku, tak aspoň na jedna mínus. Na druhou stranu můžete závod pojmout v pohodovém tempu a odnést si cenný společný zážitek.

Za nás je nejdůležitější myslet především na psa a nezapomínat na to, že pokud vám na trase něco nejde, není to chyba psa, ani pořadatelů, ale vaše. OCR závody jsou nová výzva pro všechny canicrossaře, jak po stránce výkonu, tak všeobecné přípravy našich čtyřnožců. Díky své povaze prověří běžce-psovody po všech stránkách a ukážou jim, kde mají v tréninku mezery. A kdyby náhodou ne, tak se u nich minimálně skvěle pobavíte. Czech Dog Run se nám prostě líbil a rozhodně jsme nebyli na posledním!

Výsledky a fotogalerii naleznete na konci článku.

Mantra psího tréninku – hlavně s úsměvem!

 

Kdo chce vyhrát, musí i se sudem běhat. Vítězka kategorie strong Petra Blažková na trase.

 

Někteří čtyřnožci to berou s úsměvem a důstojným krokem.

 

 

V OCR závodech si vyzkoušíte, jak na vás pes reaguje, jak je citlivý na to, že na některých překážkách jste pomalejší než on apod.

 

Á hop dolu (do bahna…)

 

Souhra týmu je základ!

 

Kde je můj bílej pes?

 

Tak poběžíme nebo si budeš ještě dlouho hrát s tou pneumatikou?

 

Hrdinka dne, která ztratila v bahně boty a nevzdala! Za nás palec nahoru.

 

Zavřít oči, ztratit rozum a běžet. 120 metrů bahnem, vodou, tmou. A potom 120 metrů zpátky…

 

Někdy pomůžeš ty mně, jindy já tobě.

 

Letní osvěžení v několik desítek metrů dlouhém průběhu potoka.

 

Ten zážitek a medaile za to stojí

 

Nejlepší tři holky kategorie Strong. Jsme moc hrdí, že dvě z nich, Míša a Karolína, jsou naše trenérky!

I v klucích se dařilo našemu trenérovi Martinovi Grimovi. Vítěz Michal Vokrouhlík běžel tak rychle, že ani nestačil zastavit na stupních vítězů.

Výsledky

Strong muži

Strong ženy

Easy muži

Easy ženy

Fotky