fbpx

Dog Epic 2022

Nenech si ujít Epický víkend 2022!

27. – 29. 5. 2022

Místo: rozhledna Bramberk v Jizerských horách

Víkend plný zážitků!

Lákají tě náročné výzvy nebo máš raději klasické závody? Chceš Dog Epic jenom okouknout a při tom se dozvědět něco nového? Tak to by si neměl chybět na Dog Epic víkendu, který ti letos nabídne hned tři akce:

  1. Dog Epic Race – jizerskohorská klasika, 3 dny, 4 etapy, bolavé nohy a vzpomínky, které rozsvítí i ten nejšedivější den. Dog Epic je po roce opět tady!
  2. Dog Epic Fest  fesťák plný přednášek, filmů a ukázek. Přijeď si poslechnout zajímavé hosty, dozvědět se spoustu nových informací, potkat se s kámošema a udělat si výlet do Jizerek.
  3. Dog Epic Trial – láká tě Dog Epic, ale zatím si netroufáš na všechny čtyři etapy? Zaběhni si jen jednu ve vloženém sobotním závodě.

Letošní Epický víkend bude jiný. Nečeká nás „jenom“ Dog Epic, ale hned dvě další akce. V sobotu se na Bramberku poprvé uskuteční Dog Epic Fest plný přednášek, workshopů a promítání se zajímavými hosty. V sobotu odpoledne nás čeká ještě jedna novinka a to vložený závod Dog Epic „na zkoušku“, který se poběží na trase třetí etapy Dog Epicu.

Nový kabát, nové zážitky, ale to staré dobré zůstává. Dog Epic víkend se koná v krásném prostředí Jizerských hor. Vše se děje na jednom jediném místě. Díky tomu budete mít čas na své psy, sami na sebe i na své kámoše. Na Dog Epic běží čas naším vlastním tempem.

Co je to Dog Epic Race

4 etapy / 28 km / soutěž týmů

Dog Epic je víkendový etapový závod. Začíná v pátek večerní etapou, která měří 4 km. Následovat bude sobotní dopolední etapa, která už bude o něco delší a nabídne rovinaté rychlé úseky i závěrečné stoupání. Sobotu zakončíme pod noční oblohou. Svítit nám bude jen měsíc, hvězdy, ohně v cíli (a čelovky).

Poslední etapa bude královská (královsky krásná i náročná), měřit bude asi 12 km a zavede nás na několik jizerskohorských kopců. Postará se o to, že na Dog Epic jen tak nezapomenete.

Dog Epic nebude jednoduchý, přesto naším cílem zůstává, aby byl dosažitelný pro každého pejskaře. Samozřejmostí jsou co nejbezpečnější tratě pro psy s naprostým minimem asfaltových úseků.

Co je to Dog Epic Fest?

Nezapomenutelný den nejen pro tebe ale i pro tvého čtyřnožce. Připravujeme pro vás nabitý program plný workshopů, přednášek a promítání, které vás jako pejskaře posunou zas o kousek dál. A když už budete na Bramberku, můžete nasát atmosféru Dog Epicu jako fanoušci anebo si rovnou jednu etapu zkusit v jednoetapovém závodě Dog Epic Trial.

Co je to Dog Epic Trial?

Dog Epic Trial je klasický canicrossový závod, který se poběží na trase třetí etapy Dog Epicu. Ideální závod pro všechny, kteří se zatím necítí na celý Dog Epic. Vyzkoušíte si, jaké to je, běžet v kopcovitém terénu a nasajete atmosféru mezinárodního etapáku!

 

 

Dog Epic Race

Dog Epic Fest

Dog Epic Trial

partneři dog epicu