fbpx

Jak (a proč) oblékat psy?

DSC_0499 kopie

Naše jizerská centrála hlásí první sníh, tak si pojďme povědět, jak zazimovat ty naše chlupatce. 

I váš chlupatý parťák občas potřebuje vrstvu navíc, záleží u toho na 3 věcech – co budete dělat, jaké je počasí a jestli je váš pes krátko nebo dlouhosrstý. Z oblečků můžete vybírat hned několik variant – pláštěnku, klasický, skoro celoroční obleček a zateplený zimní obleček. 

Například hladkosrstí psi se oblékat zkrátka musí, nemají podsadu a nejsou před zimou dostatečně přirozeně chráněni. Jedná se například o některé chrty, maďarského ohaře, výmar, dobrman, …

Proč je někdy psům potřeba pomoc s další vrstvou? Měli bychom na to pamatovat hlavně ve větší zimě, při dlouhém čekání nebo v případě, že si svoje tempo, tím pádem teplotu nemohou regulovat sami. Navíc nejde jenom o to, že by jim byla zima. Obleček chrání i pohybový aparát, svaly i klouby, které by zimou mohly ztuhnout a lehce se zranit. Prostě šaty dělají člověka, obleček zas zdravého psa.

Procházka a výlet v dešti – Beta Pro

Když je klasický deštivý a bahnitý podzim, pláštěnka je úžasný vynález. A to u dlouho i krátkosrstých plemen. Je lehoučká, nepromokavá, má podlepené švy, membránu, která nepropustí vodu ale přitom dýchá, ale neprofoukne. Psa nehřeje, ale tělesné teplo, které si vytvoří on sám, udrží krásně. Je důležitá hlavně proto, že když pes zmokne a začne foukat, srst tak dobře neizoluje a pes může prochladnout. Navíc Betu od Non-stopu můžete v pohodě nandat i na už mokrého psa, přitom se nezapaří. Taky je super na canicross, obléknete postroj, přes to Betu a (skoro) žádné bahno se vás netýká.

Celoroční záchrana na výlety i sport  – Alpha Pro

Jaro, podzim a zima – jako když tenhle obleček najdete. Hodí se na procházku nebo i cvičák. Je lehký a krásně ho sbalíte s sebou. Udrží psa v teple, ale i suchu, protože je voděodolný. V porovnání s pláštěnkou je o dost teplejší. Využijete ho ale i před tréninkem, než se pes zahřeje nebo po tréninku, když ho dáváte do studeného auta. Opět funguje i u dlouho i krátkosrsťáků (těm se hodí samozřejmě o něco víc).

Na zimní aktivity – Primaloft

Tenhle ultralehký obleček ze stejnojmenného materiálu Primaloft vyvinuli v Non-stopu pro aktivní životní styl. Pes se v něm totiž může skvěle hýbat. My ho máme nejradši na zimu, ale je vlastně 3sezónní, no však to znáte, i říjnu může být po ránu pod nulou a v březnu je na horách ještě plno sněhu. Hodit se opět bude i před a po tréninku, a to klidně v mrazu. A abychom nezapomněli, jde suprově sbalit, takže ho můžete mít vždy po ruce v batůžku.

Když opravdu mrzne – Pro Warm

Jestli máte doma zmrzlíka, ať už krátko nebo dlouhosrstého, Pro Warm si zamiluje. A to hlavně na procházky nebo třeba jízdu a čekání ve studeném autě. Máme ozkoušeno, že se v něm taky pes pohodově hýbe. A navíc! Máme je teď se 40% slevou, tak pojďte vybírat.

Kdy se pes zahřeje sám?

Když jde pes na volno na procházce (a není 4hodinová a není mínus 20), obleček zřejmě nepotřebuje, protože si tempo a zahřátí reguluje sám. Na výlet v pomalejším tempu si ale obleček klidně přibalte. 

A co sport? 

Chystáte se na běžky nebo na canicross a je zima? Obleček se bude hodit. A to minimálně na zahřátí před tréninkem a taky po tréninku, kdy by zahřáté svaly mohly zbytečně rychle ztuhnout.

Kdybyste si pořád nevěděli rady, klidně nám napište a rádi vám poradíme, co bude pro vašeho parťáka nejlepší.