fbpx

Jak bylo na Dog Biatlonu 2021? – reportáž

DB2021_web-436

Byli jste letos na Dog Biatlonu? Ne? A znáte vůbec Dog Biatlon? Je to kombinace canicrossu a střelby z laserové malorážky. O víkendu proběhl již 6. ročník Non-stop Dogwear Dog Biatlonu 2021. Tento ročník byl výjimečný, výjimečně hojně obsazený. Tak si pojďte přečíst, jak to celé probíhalo.

Letošní trať byla ve znamení bláta. Hodně bláta.

Dog Biatlon s laserovými puškami

Dog Biatlon je skoro jako klasický biatlon, jen prostě běžíte se psem. Princip je ale podobný – po prvním a druhém kole závodníci doběhnou na střelnici, kde na ně čekají terče. Pokusů máte 5 a za každou ránu vedle je 20s penalizace. Kola jsou celkem 3. U každého terče na vás čeká pomocník, který vám předá zbraň a podrží psa, mezitím co vy budete střílet. Výsledek vašeho střílení si pamatovat nemusíte, pomocníci si vše zapíšou a vy směle pokračujete v běhu dál.

Střelnice byla umístěna na podiu letního kina.

Jak to celé vůbec probíhalo?

Vypsali jsme dvě kategorie, které se dělily podle pohlaví. Sprint 3×600 m a Enduro 3×3 km. Přihlásilo se rekordních 200 závodníků a nejvíce obsazená byla kategorie sprint žen se 125 závodnicemi.

Kategorie enduro startovala hromadně ve dvou vlnách.

Kategorie sprint měřila pouhých 1600 m, takže běžecké výkony některých závodníků byly fámozní.

Vše se konalo v areálu Letního kina Houštka v Brandýsu nad Labem. Závodníci se po příjezdu zaregistrovali a dostali čip. Součástí závodu byl i stánek s Non-stop Dogwear vybavením a na oblečení od Non-stopu byla letos skvělá 20% sleva. Po prezentaci se závodníci připravovali, vyvenčili svoje čtyřnožce a vyzkoušeli si střelbu. Závodů se totiž můžete zúčastnit, i když jste pušku v ruce nikdy neměli, instruktáž byla v rámci startovného. Po doběhnutí všech závodníků proběhlo vyhlášení vítězů, kterým moc gratulujeme.

Tyto krásné poháry ze smrkového dřeva čekaly na vítěze svých kategorií.