fbpx

Jak bylo na DOG EPIC Race 2020?

press-0183_web

První etapový canicrossový závod v ČR měl letos už 3. ročník. Pojďte se s námi mrknout, jaké to bylo.

Dog Epic je výjimečný svými etapami, horským terénem, ale taky skvělou atmosférou, kde se všichni povzbuzují, zdravě soutěží a večer se spolu pobaví při táboráku. To vše v našich milovaných Jizerkách, kde známe každý kamínek, kopce jsou tak akorát a je zde minimum asfaltu.

Srpen, do vody vlezem

Letošek byl ve znamení srpnového závodu, což nám vlastně ani nevadilo. Startovalo se brzy ráno a pozdě večer s čelovkami, takže bylo příjemně a občerstvovací stanice s koupacími káděmi pro psy byly na každém rohu.

1. etapa – pátek večer a 4,4 km

Po registraci a ubytování se ve stanech se vyběhlo v intervalech na první etapu s více jak 140m převýšením.

2. etapa – sobota ráno a 6,7 km

Hned v 8:00 už byli všichni připraveni na hromadném startu a čekalo je téměř 7 kilometrů.

3. etapa – sobota večer a 4,4 km

Večer se běželo “jenom” necelých 5 kilometrů, startovalo se intervalově od 20:30 a povinně s čelovkami, protože se dobíhalo za šera, někdo za tmy.

Sobota večer a tradiční DER táborák

Buřty, písničky a dobrá nálada, takhle už tradičně vypadají dogepicové sobotní večery.

4. královská etapa – neděle ráno a 12, 2 km

V 7:00 odstartovala závěrečná etapa, který svým převýšením 446 m potrápila nejednoho účastníka. O to víc bylo všude slyšet povzbuzování, a to i mezi samotnými účastníky. To nás prostě vždy potěší!

Jak to dopadlo?

V kategorii muži se psy do 14,9 kg zvítězil Jakub Šmerda s Ájou (02:05:23), ve stejné váhové kategorii mezi ženami zvítězila Lucia Kovalančíková s borderákem Eddiem v čase 02:03:16! Což je celkově 2. nejlepší čas celého závodu DOG EPIC Race 2020! Mezi ženami se psy nad 15 kg si po senzačně zaběhnuté 4. etapě doběhla pro vítězství Chiara Capezzone s Overdose (02:13:50) a celý DER ovládl Tilen Strmšek s Lynn v neuvěřitelném celkovém čase: 01:44:11.

Celkové výsledky naleznete ZDE.

Co v roce 2021?

Další ročník nás čeká 11.–13. 6. 2021 opět na Bramberku v Jizerkách, hlásit se můžete zde. Tak rychle, rychle, místa ubývají, máme jich jen 150.

Všem moc moc děkujeme za účast a budeme se na vás těšit zas v červnu 2021 na závodě, kde cíl opravdu stojí za to!