fbpx

Jak bylo na Non-stop dogwear Dog Biatlonu 2019?

DSC_0095_web

Skvěle! Atmosféra byla naprosto úžasná, počasí nám v polovině září vyšlo lépe než na jedničku a dvounozí i čtyřnozí běžci soutěžili, jak se sluší a patří.

Cože? Vy ještě neznáte Dog Biatlon? Je to kombinace canicrossu a střelby z laserové malorážky. A 14. září 2019 se konal už 4. ročník v tomhle poměrně novém psím sportu. Kde se běželo? Jak Dog Biatlon vypadá a kdo vyhrál?

Dog Biatlon s laserovými puškami

Dog Biatlon vznikl před pár lety a navazuje na oblíbený sport, tedy klasický biatlon. Několik nadšenců (včetně těch z Běhejsepsem.cz) ho ale chtělo spojit i s, no hádejte, během se psy. Princip je podobný – po prvním a druhém kole závodníci doběhnou na střelnici, kde na ně čeká 5 terčů. Pokusů je 5 a za každou ránu vedle je 20vteřinová penalizace. Kola jsou celkem 3. A nebojte, u každého stanoviště střelby na běžce čeká asistent, který jim předá pušku a dohlédne na psa. Celou dobu stojí u střelce, ten mu pak dá pušku zpět, vezme psa a běží další kolo.

Aby všechno bylo maximálně bezpečné, a hlavně dogfriendly, střílí se z pušek s laserovou optikou, které nevydávají žádný zvuk.

A pro nás je to hlavně sport, který je z 80 % zábava, z 15% běh a z 5 % míření.

Jak vypadaly závody?

Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Sprint a Enduro – tedy 3×600 m a 3×3,6 km. Celkem se nám přihlásilo přes 100 závodníků a závodnic. Početnější kategorií byl Sprint se 69 účastníky.

Závodníci dorazili do areálu Letního kina Houšťka v Brandýsu nad Labem už brzy ráno, zaregistrovali se a dostali čip na měření času v cíli. Potom se připravovali, venčili a mohli si vyzkoušet i střelbu. Závodů se totiž můžete zúčastnit bez speciálního povolení nebo průkazu a taky i když jste pušku v ruce nikdy neměli, instruktáž byla v rámci startovného.

Zábava i (z)dravé soutěžení

Co k tomu ještě dodat? Snad jen díky! Díky celému realizačnímu týmu, který připravoval trať, celé zázemí Dog Biatlonu, pomáhal na střelnici, a tak nějak celkově držel tu správnou náladu!

A hlavně díky vám, účastníkům a fanouškům. Atmosféra celého závodu byla prostě skvělá – klidná, přátelská, ale přesto (z)dravě soutěživá. A to se nám líbí a proto to také děláme!

Takže ještě jednou děkujeme všem a gratulujeme vítězům! Už se těšíme na příští rok, nebojte dáme vám včas vědět, vy mezitím můžete trénovat aspoň tu běhací část!

Pojďte s námi znovu zažít atmosféru Non-stop dogwear Dog Biatlonu 2019!