Jak začít s canicrossem?

menší

United colors of canicross

Běh se psem baví psy i jejich pánečky. Dostane vás do formy a pomůže vám unavit psa. Začít s canicrossem můžete kdykoliv a s jakýmkoliv psem. Žádná omezení neplatí. Nezáleží na velikosti ani na rase psa, nezáleží ani na vašich sportovních zkušenostech. Na trénincích i závodech se setkává pestrá směsice lidí i psů. Začít je jednoduché. Stačí nabrat správný směr. Připravili jsme pro vás několik tipů, které vám ho ukáží. Vyběhnout už musíte sami…

kolo5_stene2

Nechte psa dospět

Na velikosti nezáleží, na věku ano. Aspoň u psů… Zapřahání štěňat je častá chyba. Nechte vašeho pejska dospět. Nic nejde uspěchat. U štěňat se věnujte poslušnosti, setkávejte se s jinými psy, budujte si spolu vztah. Urvěte si z každého dne maximum a se zapřaháním nezačínejte dříve ne 12 měsících věku. U extra velkých plemen počkejte klidně až do 16 měsíců. Váš parťák vám to vrátí dlouhou sportovní kariérou.

kolo2_skupina

Neběhejte sami

Pro psa je největší motivace běh s ostatními čtyřnožci. Běh ve skupině je pro něj jako injekce adrenalinu. Pro spoustu psů je to nejlepší způsob, jak se naučit tahat. Po celé ČR probíhají společné tréninky pro začátečníky i zkušenější týmy, na kterých se dozvíte vše potřebné, vyzkoušíte si vybavení a budete se moci poradit o všem, co vás o canicrossu zajímá.

kolo5_vybaveni

Pořiďte si kvalitní vybavení

Pro začátek budete potřebovat sedák, odpružené vodítko a postroj pro psa. Vybavení pořizujete jen jednou za psí život, proto se s jeho výběrem pomazlete a nic neuspěchejte. Na společných trénincích máte možnost vybavení vyzkoušet a poradit se s našimi instruktory. Kdykoliv nám můžete také napsat nebo zavolat (link).

kolo3_discipliny

Zkuste i další disciplíny

Zapřahání psů není jenom běh. Pokud běhat nechcete nebo nemůžete, neházejte flintu do žita. Zbývají vám i další disciplíny. Vyzkoušejte kolo (bikejoring), koloběžku nebo běžkování. Ani u těchto disciplín nezáleží na velikosti psa.

Vyběhněte s našimi instruktory. Společné tréninky canicrossu po celé ČR.

Chci na trénink