Jak začít s canicrossem?

Snímek obrazovky 2023-06-05 v 14.25.20

United colors of canicross

Běh se psem baví psy i jejich pánečky. Dostane vás do formy a pomůže vám unavit psa. Začít s canicrossem můžete kdykoliv a s jakýmkoliv psem. Žádná omezení neplatí. Nezáleží na velikosti ani na rase psa, nezáleží ani na vašich sportovních zkušenostech. Na trénincích i závodech se setkává pestrá směsice lidí i psů. Začít je jednoduché. Stačí nabrat správný směr. Připravili jsme pro vás několik tipů, které vám ho ukáží. Vyběhnout už musíte sami…

vybavení

Pořiďte si kvalitní vybavení

Pro začátek budete potřebovat sedák, odpružené vodítko a postroj pro psa. Vybavení pořizujete jen jednou za psí život, proto se s jeho výběrem pomazlete a nic neuspěchejte. Na společných trénincích máte možnost vybavení vyzkoušet a poradit se s našimi instruktory. Kdykoliv nám můžete také napsat nebo zavolat.

společné tréninky

Neběhejte sami

Pro psa je největší motivace běh s ostatními čtyřnožci. Běh ve skupině je pro něj jako injekce adrenalinu. Pro spoustu psů je to nejlepší způsob, jak se naučit tahat. Po celé ČR probíhají společné tréninky pro začátečníky i zkušenější týmy, na kterých se dozvíte vše potřebné, vyzkoušíte si vybavení a budete se moci poradit o všem, co vás o canicrossu zajímá.

závody

Vyzkoušejte závody

Závody nejsou jen o vítězství. To je sice opojné, svůdné a lákavé, ale vyhrát může jenom jeden. My ostatní si závody musíme především užít. A stejně to platí i o našich hafanech. Cítí více než by se zdálo napjatou závodní atmosféru, tu lehtivou nervozitu před startem. V závodě ze sebe vydají mnohem více, naučí se pracovat s emocemi a závody milují. Dopřejte sami sobě i jim zážitek, ke kterému se můžete vracet za všedních dní. V naší produkci si každý najde takový závod, který mu vyhovuje – od klasických canicrossů až po překážkové běhy.

různé disciplíny

Zkuste i další disciplíny

Zapřahání psů není jenom běh. Pokud běhat nechcete nebo nemůžete, neházejte flintu do žita. Zbývají vám i další disciplíny. Vyzkoušejte kolo (bikejoring), koloběžku nebo běžkování. Ani u těchto disciplín nezáleží na velikosti psa. Připravili jsme pro vás přehled všech displín s jejich typickými charakteristikami. Kouknout můžete i na náš YouTube kanál, kde se jednotlivým displínám věnujeme.

máme doma štěně

Nechte psa dospět

Na velikosti nezáleží, na věku ano. Aspoň u psů… Zapřahání štěňat je častá chyba. Nechte vašeho pejska dospět. Nic nejde uspěchat. U štěňat se věnujte poslušnosti, setkávejte se s jinými psy, budujte si spolu vztah. Urvěte si z každého dne maximum a se zapřaháním nezačínejte dříve ne 12 měsících věku. U extra velkých plemen počkejte klidně až do 16 měsíců. Váš parťák vám to vrátí dlouhou sportovní kariérou.

Vyběhněte s našimi instruktory. Společné tréninky canicrossu po celé ČR.

Chci na trénink