fbpx

Jaká nás čeká sezóna? Reálná, nebo virtuální?

Jak to letos vidíme se závody? V téhle době se opravdu těžko plánuje, ale na to se nechceme vymlouvat, tak jsme vám sepsali, na co se můžeme společně těšit.

Už je to rok, co se nesetkáváme. Rok, za který jsme více závodů museli zrušit, než nám bylo dovoleno uspořádat. Také jsem si vyzkoušeli i nějaké závody na dálku, takzvané virtuální. A vlastně to nebylo špatné, prostě něco nového. Ale kontakt s vámi, závodníky i účastníky tréninků nám chybí, moc! Vaše podněty, radosti i starosti jsou pro nás důležité a jsme rádi, když s námi sdílíte zážitky z vašich tréninků (a virtuálních) závodů aspoň na sociálních sítích. 

Proč jsou klasické závody důležité?

Na závodech je jiná atmosféra. Nabudí vás k úplně jiným výkonům, než když běžíte sami. Pro psa to je taky moc důležité – jak atmosféra, tak běh s jinými psy. Navíc si na závodech ověříte, co jste se v tréninku naučili a zjistíte, co je potřeba ještě vyladit do příště. Jednoduše se zmáčknete a namotivujete k dalšímu tréninku. Seznámení se s dalšími podobnými nadšenci je pak jako bonus. 

 

Virtuální závody mají také své výhody

Na virtuálních akcích nám sice atmosféra schází, na druhou stranu nemusíte nikam cestovat a i tak si můžete porovnat výsledky s ostatními a zúročit, co jste společně se psem natrénovali. Virtuální závody spousta z vás využila jako váš vůbec první závod, kde vás nic nerozptylovalo a závodili jste tam, kde to znáte. Další výhodou je, že zde můžete závodit i s ne dokonale zvládnutým nebo bázlivým čtyřnožcem. Navíc máte klidně víc pokusů (samozřejmě s ohledem na psa).

Kam to tedy spěje?

Nemyslíme si, že by se klasické závody na živo přestaly pořádat. Aspoň my v tom rozhodně končit nehodláme. Na druhou stranu se virtuální forma zalíbila i nám a určitě do budoucna připravíme i takové závody. Vidíme v tom cestu, jak společně zůstat v kontaktu, když to zrovna jinak nejde, nebo když se vám nechce cestovat přes celou republiku.

 

Co nás čeká v tomto roce?

V plánu jsme měli 4 závody a 5 víkendovek.

  1. První závod jsme převedli celý do virtuální formy. A opravdu velké díky patří vám všem, kteří jste se zapojili. Virtuální Votvírák byl jízda i na dálku a viděli jsme super výsledky!
  2. Další závody věříme, že budou. DOG EPIC se koná 11.–13. června, je to menší závod v Jizerkách s maximálně 100 závodníky. 
  3. Dogbiatlon spolu se Zavírákem jsou „až“ v druhé půlce roku, takže pevně doufáme, že tam už se bez omezení potkáme.
  4. Superpes je celoroční seriál různých závodů po celé ČR a vy se do něj můžete kdykoliv v průběhu sezóny přihlásit.
  5. První víkendovku (na dlouhé běhy) bohužel rušíme
  6. Přihlašování na další víkendovky spustíme, až bude jasné, že je bude možné uspořádat. A to v tuto chvíli bohužel není. 
  7. Také bychom se rádi pustili do jednodenních seminářů – trénink s trochou teorie. Semináře na živo, kde si ukazujeme a zkoušíme, co a jak, prostě online nahradit nejdou. Navíc u piva a limonády se vyřeší vždycky nejvíc.

 

A další (virtuální) akce? 

Rozhodli jsme se, že díky vašemu nadšení z Virtuálního Votvíráku uspořádáme do konce roku ještě dva virtuální závody – už brzy vám povíme, co, kdy a kde.

A chybí vám motivace trénovat sami? 

Ještě před létem pro vás chystáme virtuální challenge na 4 týdny. Bude pro začátečníky i zkušené závodníky. Bude o motivaci, tréninku, trochu i o měření sil. Přípravy jsou v plném proudu a věříme, že nás to všechny naučí něco nového a dostane do super formy.

 

Závěrem bychom vám ještě moc chtěli poděkovat za přízeň a podporu, bez vás by to nešlo! Děkujeme za všechny zmínky, za účasti na virtuálních závodech, za hlášení se na další závody i za všechny vaše objednávky, zprávy a vzkazy. Hrozně se těšíme, až se uvidíme na živo!