fbpx

Jarní Votvírák zahájil sezónu 2018

7522_jarni_votvirak_0318

Jarní Votvírák odšpuntoval letošní sezónu

Letošní závodní sezóna v canicrossu, bikejoringu a scooterjoringu je (v)otevřená. Na trať prvního ročníku Jarního Votvíráku vyrazilo vstříc nové sezóně krásných 140 týmů. Přinášíme vám fotky, video a výsledky, abyste měli „podklady“ pro příjemné domácí vzpomínání…Camille Paris - canicross

Pro první ročník Jarního Votvíráku jsme vybrali nenáročnou rychlou trať u jezera Lhota. Díky skvělé spolupráci se všemi majiteli pozemků jsme měli k dispozici fantastické zázemí a doufáme, že se sem budeme moci pravidelně vracet. Trať je díky příjemnému písčitému povrchu vhodná i pro psí tlapky.

 

 

 

Akce byla zároveň kvalifikačním závodem pro belgické ovčáky na jejich mistrovství světa, které se bude konat už v dubnu. V závodě se objevily i nové tváře a to je hned ze začátku sezóny dobré znamení, že se nám canicross zase o kousek posunul kupředu.

Šanci na Votvíráku dostali i menší psi, pro které byla otevřená kategorie scooterjoring se psy do 10 kg. Jak je vidět, na velikosti skutečně nezálěží…Koloběžka Doxtor s malým psem

Další jarní závody

Už 30.3. nás čeká první závod ze série Nativia Challenge v Kolesách u Pardubic. Následovat budou další dva závody v Humpolci a v Janských lázních. Nativia Challenge je závod pro každého od začátečníka, hobíka až po vyzrálé atlety. Nabízí dvě tratě – sprint (cca 5 km) a Enduro (cca 10 km). Doražte také, těšíme se na vás.

Na závěr nám dovolte ještě pozvánku na závod, který je sice daleko, ale na Votvírák přímo navazuje – Podzimní zavírák. Na něm sezónu pro změnu uzavřeme a to 13.10. 2018 v Suchdole nad Odrou. Více informací už brzy v termínovce.

Jsme moc rádi, že se už na prvním Votvíráku potkali zkušení závodníci, známe tváře i úplní nováčci. Věříme, že tak by to mělo být. Děkujeme všem týmům za pomoc s (v)otevíráním sezóny, báječnou atmosféru a našemu skvělému pomocnickému týmu Běhejsepsem za to, že je to díky nim všechno možné.

Výsledky Jarního votvíráku

Fotky od Běhejsepsem