fbpx

Kros pod Jedlovou

Lužické hory zbarvené teplým světlem babího léta přivítají běžce a canicrossaře už tuto neděli. Kros pod Jedlovou vás dostane na krásná místa a zazávodit si může celá rodina včetně vašich čtyřnožců.

Dlouho jsme neváhali, když se nám před nedávnem ozvala Kateřina Slánská, organizátorka Krosu pod Jedlovou, jestli bychom se nepodíleli na pomoci s přípravou kategorie běhu se psem. Lužické hory máme rádi pro jejich liduprázdnost a první říjnový víkend k tomu ještě přidá malebné babí léto.

Tratě o délce 3 a 7 km je možné absolvovat samostatně nebo se psem. Tratě jsou již „odzkoušené“.

„První canicross pod Jedlovou se pořádal loni na podzim a účast závodníků nadšených běhat v počasí, které nám koncem listopadu už příliš nepřálo, nás velmi mile překvapila. A ohlasy byly veskrze pozitivní! To a hlavně aktivní přístup provozovatele Sportovního areálu pod Jedlovou, pana Maška, nás nakonec přimělo k tomu, abychom závody zopakovali. Kros pod Jedlovou 2015 je tedy vlastně následovatel Canicrossu pod Jedlovou,“ říká Kateřina Slánská, pořadatelka akce.

Protože jsme loni na Jedlové chyběli, zeptali jsme se jak vypadá trasa. „Trasa vede převážně lesními cestami a po loukách. Po asfaltu se běží jen minimálně. Prvních 600 m je stejných pro obě tratě, 3 i 7 km, po nich se trať rozdělí. Závodníci na 3 km pokračují po rovné cestě lesem, pak přijde seběh po louce a rovinka do cíle. Závodníci na 7 km pokračují po vrstevnici, na pátém kilometru přijde mírnější, asi 1 km dlouhé, stoupání po kamenité cestě, která týmy zavede pod zříceninu hradu Tolštýn. Tam závodníky čeká krásný výhled a sešup z kopce do cíle.“

V cíli se tak můžete těšit na skvělý pocit s podzimní, středně náročné tratě. A pozor! Houby stále rostou, tak nezapomeňte na košík 🙂

Zázemí Sportovního areálu Jedlová zaručuje, že se všichni budeme mít fajn. Hospůdka, která vás nenechá ve štychu, když na vás přijde hlad či žízeň. Poukazy na atrakce adrenalinového parku pak můžete vyhrát v závodě.

My se těšíme moc. Co vy?

Propozice závodu

Fotogalerie

Nativia Challenge Soběšín 2016 - FINISHERS

Cílové fotky borců a borkyň, kteří dokončili závody Nativia Challenge 2016 Soběšín.