fbpx

Letní kemp 2020: (Foto)report

BSPkempLESNA-73

Letošní Letní kemp se konal 29.–2. 8. v Krušných horách. 5 dní plných tréninků všeho druhu, posunutí se o mílové skoky dál, socializace psů, nových přátelství a nových závodníků. Jak jsme se měli? Mrkněte a třeba příští rok vyrazíte s námi!

Letní kempy máme moc rádi! Těch 5 intenzivních dnů dá totiž našim běžcům více než třeba měsíc tréninků, navíc během toho mají i naši trenéři víc času věnovat se svým svěřencům. Prostě výhra na obou stranách.

Teorie je základ! 

Hned po příjezdu nás čekala přednáška o seznámení s canicrossem, další večer navázal Šimon a řekli jsme si vše od tahacích disciplín, přes plavání až po protahování psů i lidí. Je totiž super si vše říct nejdřív v klidu bez psů, přes noc si to srovnat v hlavě a pak jít na to!

Ranní rituály

Jako první věc jsme ráno zavodnili psy a poté jsme se poctivě rozcvičili my lidé (protože na to se dost často zapomíná). A pak nás čekala první tréninková fáze se psy.

Tréninky bez psů

Abychom z vás udělali super tým, je potřeba naučit běhat i dvounožce, takže jsme poctivě trénovali i techniku běhu. Navíc si psi mezitím v klidu odpočinuli.

Koloběžky jsou moc fajn!

Letos jsme se pořádně opřeli do nácviku a techniky jízdy na koloběžce. Bez psů i se psy. Začátečníci i pokročilí.

Plavání a regenerace

Plavání skvěle buduje fyzičku a posiluje svaly a regenerace a balanční cvičení je důležitější ještě víc než běhání, takže jsem si opět zkusili úplně všechno!

Dogbiatlon

Tiché laserové pušky a canicross, to je unikátní spojení a vznikne dogbiatlon. O to jsme naše svěřence nemohli ochudit, a tak se střílelo o sto šest.

Zúročení 4 dnů dřiny v závodě!

Celý kemp nám vyvrcholil v sobotu večer společným opékáním buřtů (nebo vuřtů, chcete-li) a neděle patřila canicrossovému závodu, kde jsme zúročili vše nové.

Na konci srpna nás ještě čeká Letní víkendovka, tak nás sledujte. No a jestli máte chuť si zazávodit, zkuste s námi Dog Biatlon nebo Votvírák.

« 1 z 4 »