fbpx

Moderní trojboj na srazu JRT a PRT

34812994672_ac114087f0_z

9.celorepublikový sraz JRT & PRT se uskutečnil v termínu 24. – 28. května 2017 v kempu Sedmihorky. Jedná se o již tradiční setkání majitelů a příznivců plemene Jack a Parson Russell teriér a jejich kříženců, které je zaměřené na vyzkoušení všemožných aktivit se psem. V Sedmihorkách se letos sešlo kolem 50 psích sportovců a jejich majitelů.DSC_1007

A protože teriér je ze své podstaty nadšenec pro  aktivitu jakéhokoli druhu, sraz byl letos zaměřen na možnost vyzkoušet si, co by majitele a jejich psy mohlo bavit a v čem by mohli utužovat vzájemný vztah. Prostředí kromě sportnovních aktivit nabízelo i možnosti výletů, jejichž výběr byl ponechán na libovůli každého páníčka.

Rádi a často říkáme, že běhat a závodit může každý a s každým psem. Myšlenka organizátorů spočívala v moderním trojboji v Dogscooteringu (koloběžka), Canicrossu (běh se psem) a Dogbiathlonu (obdoba klasického biatlonu). Zájem o závody byl velký, vždy se účastnilo skoro dvě desítky startujících.

„Jako závodnice s malým psem jsem si pohrávala s myšlenkou, že chci lidem ukázat, co nás baví a co hlavně baví mého psa a co už jsme měli možnost několikrát vyzkoušet. Proto byly závody v těchto disciplínách jednoznačnou volbou.“

 

Koloběžka, Dogbiatlon, Canicross

Závody probíhaly v pěkném okolí kempu Sedmihorky. Tratě byly přizpůsobeny slunečnému počasí, které provázelo celou akci. Na tratích se vždy našlo něco náročného i něco technického. Koloběžkáři si užili technický sjezd na trati 2 km, dog biatlon probíhal z větší části v kempu a závodníci naběhali kolem 2 km za bedlivého dozoru senzacechtivých kempařů. Jako trestná kolečka jim posložilo 5 dřepů a někteří se nadřepovali opravdu hodně. Canicross pak nabídl výběh kopce i následný seběh, vzhledek k teplému počasí měřila trať 2 km.

 

DSC_0089

 

„Rádi lákáme hlavně ty, co si chtějí  zkusit různé aktivity a sami se neumí pořádně „hecnout“ a vyrazit. Někdy je musíme trochu víc motivovat, pořád se ještě závodníci i v takovém kolektivu  trochu stydí. Je pro nás opravdovou energií do žil, že si závod nakonec užijí opravdu všichni.“

Při všech etapách bylo vidět hodně kvalitních výkonů. Teriéři se ukázali jako velcí srdcaři a závodníci a tak pracovali bez problémů i přesto, že se s danou aktivitou setkali úplně prvně. Věříme, že v příštím 10tém ročníku uvítáme při tomto setkání ještě mnohem víc závodníků a nadšenců do sportování se psem.

 

 

 

 

Rádi bychom poděkovali partnerům srazu, a to zejména českému výrobci krmiv Nativia s.r.o., který odměnil všechny vítěze, a to nejen v trojboji, ale i agility, dogdancingu a dalších aktivitách. Velkou část soutěží a to nejen zapůjčením vybavení podpořil i Non-stop Dogwear.

 

18768544_1823846274600166_563345938221893931_o