Na kilometrech nezáleží. Hlavní je něco vidět.

Milujete výlety se psem? Občas vám dojde inspirace na nová místa? Zajímají vás cestovatelské vychytávky? Seznamte se s Petrou a Markem, vášnivými cestovateli, kteří vám na svém blogu a YouTube pravidelně přináší dávku užitečných tipů. Na svých výletech vás zavedou po Česku i za kopečky. A samozřejmě jenom se psem!

Ahoj, mohla bys nás seznámit s vaším projektem Lesem se psem?

Lesem se psem je projekt, který má inspirovat lidi pro cestování se psem a dát jim tipy na destinace a následně i na ubytování, výlety, dogfriendly místa nebo koupačky. Sami dost cestujeme, a proto vlastně projekt vznikl. Abychom měli tipů co nejvíc, děláme rozhovory s lidmi, kteří už s pejskem někam vycestovali, takže Lesem se psem se netočí jen okolo nás, ale i okolo hromady dalších psích cestovatelů.

Soustředíte se hlavně na vícedenní tůry? Kolik km tak běžně při svých výletech nachodíte?

Vícedenní túry máme v repertoáru a zrovna naše další cesta bude pravděpodobně v tomhle duchu. Nicméně chodíme i jednodenní a rozpětí počtu kilometrů je veliké, hrozně záleží, jaké je po cestě převýšení. Takže jsme občas hotoví i z 10 km. 🙂 Hlavně se snažíme vždycky po cestě něco vidět, na kilometrech až tak nezáleží.

tumblr_inline_oot8ipsOkR1uwpgpc_1280

Připravujete psy nějak speciálně psy na vaše výpravy?

S Lexie se snažím plavat, aby nabrala nějaký objem, a to hlavně na jaře, v zimě se totiž touláme hlavně na sněžnicích a tolik neujdem. A taky se na jaře začínají prodlužovat procházky, abychom se připravily na delší túry v horách. Co se týče stravy, tak při větších zátěžích přidávám krmnou dávku a cca dvakrát do roka nasazujeme kloubní výživu, jen tak preventivně. Samozřejmostí jsou na cestách hromady pamlsků, převážně ve formě sušeného masa.

Která destinace se vám nejvíc vryla do paměti?

Uff, to je hrozně těžká otázka. Na všem si umíme najít to hezký, takže se to asi nedá úplně zodpovědět.

Každopádně Slovinsko je nádherný, hlavně okolo řeky Soča. Na chození se psem ale ten Triglavský národní park moc není, všude čeká nějaká skalnatá stěna nebo ferrata. Hrozně se mi líbí v Itálii, a to jak v Dolomitech, tak i u jezer. Na Itálii je super hlavně to, že většinou můžete úplně v pohodě přespávat na zašitém parkovišti nebo odpočívadle, vařit si tam a tak. To je v jiných zemích celkem problém, kdežto v Itálii je velká pravděpodobnost, že tam bude ještě připravený ohniště a tekoucí voda.

No a pak je tu Rakousko. To je zase super v tom, že je to tam hrozně pěkný, je to blízko a dá se tam jet jen na víkend. 🙂 Ještě jsme toho ale spoustu neviděli, takže místa určitě přibydou.

tumblr_inline_on0l6qyECj1uwpgpc_1280

Zažili jste někdy opravdu těžké chvíle?

Člověk se asi naučí si zapamatovat jenom to hezký, takže mě nic nenapadá. Občas se ztratíme, neodhadnem vzdálenost a vracíme se úplně vyčerpaný nebo zapomenem jídlo a jsme jen na hroznovém cukru.. Ale ve výsledku je to to, na co pak vzpomínáte s úsměvem.

Kam se chystáte v letošním roce?

Letos už jsme byli v Rakousku, Itálii a Slovinsku a brzy se chystáme na další víkend do Rakouska. Naše cesty jsou ale dost impulzivní záležitostí a občas, když nás to už štve doma, se prostě rozhodneme a za hodinu jedeme. A když už náhodou plánujeme dopředu, tak je to spíš jenom datum. Destinaci vymýšlíme podle počasí.

Každopádně pokukujeme po Norsku, Polsku a trošku Švýcarsku, tak uvidíme, co nám z toho letos klapne.

tumblr_inline_oqdegoe8Wb1uwpgpc_1280