fbpx

Nativia Challenge 2015 zamávala šátečkem

Závod v zámeckém parku v Dobříši udělal tečku za letošním ročníkem největšího českého seriálu v běhu se psem Nativia Challenge. V tropickém počasí se na trať dlouhou necelé tři kilometry vydalo 122 závodníků.

Letošního ročníku Nativia Challenge se zůčastnilo celkem 256 závodníků, což z celého seriálu dělá největší canicrossovou akci v Česku. “Když jsme s Nativia Challenge začínali, řekli jsme si, že chceme oslovit co nejširší skupinu pejskařů a vytvořit pro všechny příjemné a profesionální podmínky. Úplný začátečník se musí cítit stejně dobře jako zkušený canicrossový matador,” vysvětluje ředitel závodu Šimon Cipro, jaká je základní myšlenka Nativia Challenge.

Na otázku jaká bude Nativia příští rok odpovídá: “Nativia Challenge 2016 čeká mírný facelift. Cítíme, že po dvou ročnících to chce změnu. Některé novinky jsme původně chtěli zařadit už letos, ale nakonec jsme se rozhodli, že posbíráme další zkušenosti a vše zapracujeme do dalšího ročníku. Už teď můžeme prozradit, že bude méně závodů a jiný systém hodnocení celého seriálu. Co chceme v každém případě zachovat je atmosféra celého podniku.”

Chladit, chladit, chladit

Poslední tři závody Nativia Challenge – v Praze, Humpolci a finálové Dobříši – provázelo závodníky až tropické počasí, které je pro pánečky ale zejména pro psy největší nepřítel. “Bezpečí psů i lidí je na prvním místě. Rozhodli jsme se proto v posledních třech závodech zkrátit trať na minimum a zajistit hodně vody na chlazení, ” komentuje “nepřízeň” počasí pořadatelka Tereza Dvořáčková. “Žádný problém s přehříváním jsme naštěstí nezaznamenali a doufáme, že závodníci mají pro zkrácení trati pochopení,” dodává k tomu.

Kanibalové a nové tváře

Eddy Merckx byl famózní cyklista. Přezdívali mu “Kanibal”. Neohlížel se, šlapal. A ostatním většinou ujel o třídu. Výkony Martiny Štěpánkové v letošním ročníku Nativia Challenge ho její dominancí připomínají. Na celkové vítězství sice nedosáhla, protože se nezůčastnila všech závodů, ale výkony předváděla jen těžko uvěřitelné. Pro lepší představu můžeme uvést, že její průměrná rychlost v Dobříši byla přes 21km/h. V kategorii žen se psy nad 25 kg ji celkově překonala jen Michaela Srchová.

Příjemným překvapením byly výkony Lukáše Tasslera a Pavla Červenky. Oba začali canicrossové zkušenosti sbírat teprve nedávno, ale díky skvělé formě a vynikající souhře se psy se jim podařilo obsadit první dvě místa v mužích se psy nad 25 kg. “Je dobře vidět, že s pořadím na bedně může zamíchat i relativní začátečník. To je ostatně také jeden z cílů Nativia Challenge. Ukázat, že to jde a že současný stav není tesaný do kamene,” komentuje výsledky jeden z pořadatelů.

Mládí vpřed

Závodů Nativia Challenge se zůčastnilo i 30 juniorů. Svojí účastí ukázali, že canicross nemusí být mezi ostatními sporty popelkou, ale že má co nabídnout i dětem jako plnohodnotná sportovní disciplína.

“Děti” závodily ve dvou kategoriích – dorostenci do 12 let a junioři do 18 let. Nejlépe se dařilo jabloneckým lyžařkám Tereze Žitné a Zorce Lehké. Rozhodující bodový náskok získali už v prvním závodě v Rokytnici nad Jizerou, kde předvedly, že Horský vzduch jim svědčí.

Vyhlašování konečného pořadí zpestřila tombola, do které hlavní cenu – iPhone 5S – věnoval poskytovatel moderního webhostingu Pipni.cz. Ceny za celkové pořadí, stejně jako finanční odměny pro vítěze věnovali další partneři závodu Nativia, Mapes, Frontline a Non-stop. Medaile v limitované edici zajistil další z partnerů Zvířatanakupuji.cz. Mediální partner časopis Psí sporty.

161fee52-5149-439b-bf14-d5a7ac92887c

“Nadstandardní spolupráce s našimi partnery si velmi vážíme. Všem jde především o hezké závody. Věříme, že to má pro obě strany smysl a že se v dalších letech potkáme ve stejné sestavě,” poděkoval na závěr Šimon Cipro.

Fotogalerie

This is a full width text block. Click the edit button to change this text.