fbpx

Nativia challenge jde do finále

Bojuje se až do posledního dechu

84629e99-2e38-44f2-a553-579ba09ac2fa

Druhý závod Nativia Challenge na ranči Kolesa u Kladrub nad Labem připravil pro startovní pole rychlou trať s minimálním převýšením. Ta na start přilákala o několik týmů více než na první závod v Liberci a rekordní účast na canicrossových závodech tak byla opět o malý kousek posunuta. Výsledky druhého závodu ukázaly, že některým závodníkům rychlá trať seděla více než příkré stráně pod Ještěděm. Některé týmy si vyměnili pořadí z Liberce a nechali tak otevřenou otázku celkového vítěztsví až na poslední závod Nativia Challenge. V kategorii Žen se psy nad 20 kg kraluje Martina Štěpánková, která po dvou závodech drží suverénní náskok 5 minut nad druhou a stále se zlepšující Petrou Křížkovou. Petra je jedna z mála závodníků, kteří závodí hned ve dvou kategoriích. Skvěle se ji daří i v kategorii lehčích psů, kde je po dvou závodech na třetím místě. Se stejným zapálením do toho šlape i Lukáš Tassler, který stejně jako Petra bojuje na dvou frontách. V kategorii těžších psů je jen 12 vteřin za prvním a zatím nepřekonaným Dušanem Erbsem. V lehčích psech do 20 kg vede po dvou závodech s pohodlným náskokem dvou minut. “Velkou radost mám z kategorie dorostenců a juniorů,” přidává svůj pohled na celkové výsledky jeden z pořadatelů Šimon Cipro. “Holky a i kluci nejenže už skvěle běhají, ale hlavně se rok od roku zlepšují a přibývá jich. To je do budoucna pro běh se psem ta nejlepší zpráva,” dodává. Mezi dalšími týmy jsou v celkovém pořadí často jen vteřinové rozdíly, které slibují napínavý boj ve třetím, finálovém zavodě Nativia Challenge, který se koná už tuto sobotu v Masarykově kempu v Soběšíně.

Běžím, tančím, střílím

“Na závodníky čeká crossová trať s převýšením kolem 100m a technickými pasážemi, která týmy prověří i po jiných stránkách než rychlá trať v Kolesách,” předesílají autoři tratě, na co se mohou závodníci těšit. Finálový závod ale nebude jen o běhání. “Finále Nativia Challenge by měl být hlavně pohodový víkend pro celou rodinu,” popisuje hlavní motto víkendu Karolína Cipro, která má v Soběšíně na starosti doprovodný program. “Večer je připravený bohatý raut s vyhlášením výsledků a koncert kapely Schodiště. Věříme, že to bude hezká tečka za celým seriálem a dobrá párty pro všechny zůčastněné.” Ani koncertem ale víkend ještě nekončí. V neděli se v Soběšíně bude konat první závod v Dog biatlonu. Jedná se o první závody tohoto druhu v Česku, na které o měsíc později naváže další Dog biatlonový závod v Ostravě. “Závod je otevřený jen 80 týmům. Bude to ale rychlá a dynamická podívaná pro diváky,” láká na dog biatlon Karolína Cipro.

cdc1be05-7e59-4715-ad7f-20c5038ac35d

Závod je bezpečný pro psy, závodníky i diváky, protože se stříli laserovými zbraněmi, které však ovládáním věrně napodobují pravé biatlonové malorážky. “Jen doufáme, že sobotní párty příliš nezhorší mušku všem borcům, kteří se na start prvního dog biatlonového závodu postaví,” vyjadřuje svou nervozitu jeden z pořadatelů, který si přál zůstat v anonymitě… “Rád bych do Soběšína pozval jménem všech pořadatelů závodníky, diváky a všechny milovníky sportování se psem. Víkend má svou jasnou logiku. Po závodech nám bude chutnat večeře a protančenou noc vyběháme a vystřílíme v nedělním dog biatlonu,” uzavírá Šimon Cipro pozvánku na poslední Nativia Challenge tohoto roku.

Bez koho by to nešlo

Velké poděkování patří všem našim pomocníkům, kteří odvádí úžasnou práci. Závod by nešel uspořádat bez našich partnerů: Nativia, Mapes, Frontline, Inov-8, Non-stop dogwear, stopnito.cz, fuski.cz, Kickbike, Osmo nutrition, Probar, Sunroot,Secret training.

Přihlášky jsou stále otevřené

Sobotního závodu se můžete zůčastnit i pokud jste zatím žádný závod Nativia Challenge neabsolvovali – přihlášky zde.

Pokud se chcete zůčastnit večerního rautu a koncertu, napište nám prosím info@behejsepsem.cz. Cena vstupenky je 250,– Kč. Pro děti do 6 v doprovodu rodičů je vstup zdarma.

Ubytování si můžete zajistit sami přímo v kempu – +420 773 603 281.

2dc981f4-b606-4872-b794-b2a287b4bce6