Nezapomenutelný víkend na Dog Epicu 2022

press-0275

Letos v květnu nás čeká již pátý ročník etapového závodu Dog Epic Race. Již popáté si porovnáte síly na čtyřech etapách v průběhu jednoho víkendu. Letos tenhle epický víkend rozšíříme o další zážitky.

 

Jizerské hory jsou naše láska. Jejich kopečky mají své neocenitelné kouzlo a během čtyřech etap závodu Dog Epic race je dokonale poznáte. Vy i váš chlupáč. Zázemí akce je u rozhledny Bramberk v Lučanech nad Nisou. Chata Bramberk nám poskytne vodu a pokud budete chtít na místě stanovat, můžete tam využít sprch.

 

Stanové městečko je co by kamenem dohodil na nedaleké myslivecké střelnici. Psi si tak mohou odpočinout, protože nevidí na start a současně si můžete užít romantiky s výhledem na krásný les.

 

V pátek startujeme v 19 hodin první etapou dlouhou tři a půl kilometru na rozehřátí. Starty jsou intervalové. Předtím je od 15 do 18 hodin registrace. My pořadatelé jsme na místě od rána. Přeci jen to všechno přichystat trvá. A chceme, aby to pro vás bylo dokonalé. Po všech stránkách.

Sobota letos bude stát za to.

Ráno vystartujeme na druhou etapu Dog Epic Race dlouhou 7 km. Součástí je nejdelší výběh, který má přes dva kilometry. Na tomto úseku měříme krále a královnu vrchařů. Start je naplánován na osmou hodinu. 

 

Od deseti hodin začne Dog Epic Fest – festival canicrossu, na který jsme pro vás nachystali přednášky a workshopy, které v canicrossu rozhodně využijete.

Přednášky proběhnou v sále na chatě Bramberk.

 

Program:

Cestování se psem – Petra Vysušilová (Lesem se psem)

První pomoc psa – Kateřina Šponarová

Strečink psa, péče o psí sportovce

Od canicrossu ke spřežení, Václav Vančura

Evropský saňový pes, Veronika Navrátilová

 

Workshopy jsou jen pro dvanáct týmů a zapracovat můžete na

  • Běžecké technice spolu s Honzou Krabcem
  • Dogbiatlonu
  • Canicrossu, se kterým vás seznámí Šimon Cipro
  • První pomoci psa
  • Strečinku a péči o svého psího atleta

 

Těšíme se, že se nejen dozvíme nové informace, ale že se potkáme s dalšími canicrossovými nadšenci a budoucími závodníky. 

 

Podvečer nás čeká start Dog Epic Trialu – vloženého závodu na 4 km. Máte mladého psa a nebo jste teprve začínající tým? Nebo se vám jednoduše nechce absolvovat více etap? Přesně pro vás jsme připravili Dog Epic Trial. O zážitek rozhodně nepřijdete. Startovat budeme v 18 hodin.

 

V osm večer nás čeká třetí etapa Dog Epic Race. Na start je potřeba nastoupit s čelovkou. Na závodníky čeká stejná trasa jako na závodníky trialu. A je jak jinak než pestrá a výživná.

Večer se s vámi rádi potkáme u ohně a popovídáme o všem možném. Závodníci etapáku nám ale zatím nikdy až do této fáze nevydrželi. Uvidíme, co nás čeká letos a nebo zda u ohně vydrží “jen” parta pomocníků. Předem hlásíme, že přicházíte o hodně. A jednorázový spánkový deficit lze lehce dohnat. Ozkoušeno za vás.

 

V neděli se závodníci Dog Epic Race vydají na královskou etapu. Na trase absolvují křížovou cestu, vyběhnou na řadu vrcholů a v cíli je čeká zasloužená finisherská medaile. Před cílem se vždy bouřlivě fandí a tak i když už nemůžete, poslední metry odběhnete s úsměvem na rtech. Fakt – slibujeme.

 

Na tento poslední květnový víkend se moc těšíme. My jako pořadatelé. A rádi se uvidíme jak se známými, tak s novými tvářemi, canicrossovými nadějemi i zkušenými. Přijeďte za námi a uvidíte, zážitek bude stát za to. Ať už vyzkoušíte Race, Trial a nebo si poslechnete přednášky nebo absolvujete workshop z Festu.

 

 

Proč se hecnout na Dog Epic Race?

  1. Při Dog Epic Race si vyzkoušíte všechny typy startů. Intervalový, hromadný i v odstupech po předchozích kolech. Jak se na ně připravit si můžete přečíst v článku.

 

Máte tak jedinečnou příležitost vyzkoušet si, co vám jde a na čem naopak zapracovat.

  1. Více etap je mnohem více zážitků než si dokážete předem představit. Závodní atmosféra je úplně jiná a pocit v cíli poslední etapy nikdy nezapomenete.
  2. Se závodníky i s námi strávíte celý víkend. Poznáte nové přátele a při jednotlivých rozhovorech se dozvíte spoustu zajímavých informací

Nejste si jistí, zda se vám vůbec chce závodit? 

Tady pro vás máme 5 důvodů, proč to rozhodně zkusit.

Tak za pár týdnů se vidíme na Bramberku! Těšit se budeme na všechny z vás, ať už si přijdete vyzkoušet horský závod, vzdělávat se nebo jen nasávat skvělou atmosféru.

Jak to vypadalo minulý rok, můžete vidět zde.