fbpx

NG Canicross Cup 2021 – fotoreportáž

DSC_5737

Natural Greatness CaniCross Cup 2021 byl dalším letošním etapovým závodem, kterého se zúčastnilo zhruba 40 týmů.

Důkaz toho, že na plemeni v canicrossu nezáleží.

Závod se uskutečnil poslední prázdninový víkend 28.–29.8. a skládal se celkem ze tří etap (dohromady 10 km). Konal se v srdci Českomoravské vrchoviny, nedaleko rybníka Sykovec a i přes nepříznivé počasí se závod vydařil a všichni závodníci si jej užili.

První etapa byla dlouhá 4,2 km a první závodník odstartoval v 8:00.

První etapa, 4,2 km.

Na start druhé etapy, dlouhé 2,16 km, se vydal první závodník tentýž den v 18:30. Druhá etapa byla zároveň samostatný závod, kterého se mohl zúčastnit kdokoliv. Díky své délce to byla ideální trať pro mladé psy nebo psy začátečníky. Ti se na start postavili o hodinu déle, v 19:30.

Druhá etapa. 2,16 km.

Třetí etapa
celý závod ukončila, startovalo se v neděli v 8:00 a trať měřila necelé 4 km.

Třetí etapa. 3,9 km.

Závod byl rozdělen do šesti kategorií, podle pohlaví a váhy psa. Samostatnou kategorií pak byli junioři 15–18 let.

Řezáč Tomáš s časem 36:06 v kategorii se psy 15–24,9 kg

Šterk Stefan ze Slovenska vybojoval celkově druhé místo.

Tomáš Řezáč, náš trenér z Prahy, svoji kategorii vyhrál.

Odměna po doběhnutí závodu je velmi důležitá.

Mareková Jana ze Slovenska, vítězka kategorie ženy se psy do 24,9 kg.

Odměna může být různá, pro některé psy je to hračka, někteří se těší jen z pochvaly.

Bowie od Ulčové Karolíny dokazuje, že ani border kolie se mezi ohaři neztratí.

Ben se pro canicross narodil a s Tomem tvoří fantastickou dvojku.

Jakub Šmerda a Ája jsou již známá dvojka. Na Dog Epicu vyhráli svou kategorii a tady tomu nebylo jinak.

Máme velkou radost, když canicross běhají i menší plemena psů. Bubu od Elišky Macháčkové nám ukazuje, že krátké packy nejsou překážkou.

Součástí závodu byl i dětský běh, kterého se zúčastnilo mnoho budoucích canicrossových nadějí.

Všem umístěným gratulujeme a těšíme se na setkání na dalších závodech.
Za fotografie a report vděčíme naší brněnské trenérce Camille Paris.