fbpx

Pojďte s pejskem na běžky!

IMG_7160 (resized)

Pojďte s pejskem na běžky! Unikátní závod pomáhá handicapovaným dětem.

Máme pro tebe jedinečnou možnost, jak si zaběhat se psem na běžkách, vyzkoušet si biatlon, skikros, sprint, dobře se pobavit, a ještě pomoct dobré věci! 7. března startuje již pátý ročník benefičního ČEZ handy kvadriatlonu v Bedřichově v Jizerských horách. Závod je primárně o podpoře a benefici. Běží se sedm okruhů s celkovou délkou necelých pět kilometrů. Běhá se ve dvojicích. Tedy člověk a člověk nebo člověk a pes. 

Na Kvadriatlonu, který pořádá organizace Cesta za snem (www.cestazasnem.cz), je skvělé, že si se svým čtyřnohým kamarádem vyzkoušíte hned čtyři disciplíny. Vše se jede na běžkách. Střílíte na biatlonové střelnici (laserová, bezpečná, bez hluku – pes nemusí střílet), projedete dvakrát malou skikrosovou trať a v závěru měřený sprint. Medaili FINISHER tady dostává každý stejnou. Pohár pak ten nejrychlejší. Všichni jsme soutěživí a rádi si poměřujeme síly. V tomto závodě jde ale hlavně o vyjádření sounáležitostí. Výtěžek ze symbolického startovného 250,- je v plné výši věnován na transparentní účet projektu LVICE 2020, který má za cíl pomoci ve sportu deseti handicapovaným dětem. 

 

www.lvice2020.cz  

Jednou z kategorií je také dvojice handicapovaný a nehandicapovaný. Na startu se objeví desítky borců na vozíku, s amputacemi, s dětskou mozkovou obrnou nebo se zrakovým postižením. Cílem závodu je ukázat, že sport je pro všechny, že se jedná o skvělý nástroj komunikace a porozumění. 

REGISTRACE a PROPOZICE https://www.cestazasnem.cz/zimni-kvadriatlon-1-54

Pokud si něčím nejste jistý nebo něco nefunguje, pište na vesela@cestazasnem.cz 

Registrovat se dá i přímo na místě, ale startovné je dražší a budete až na konci v poslední vlně startujících!  

Pojďme společně na běžky, užít si legraci, provětrat psy a udělat něco dobrého. My tam budeme! Těšíme se na Vás!