fbpx

Poznávací výběhy: Pálavskými vrchy

duben - Pálava

Kopcovité Pálavské vrchy

Jak už víte, jako každý měsíc má pro vás náš instruktor Honza Válek připravený poznávací výběh, tentokrát Pálavskými vrchy. Naplánoval adrenalinovou kopcovitou trať, na které navštívíme zříceninu Dívčí hrady a vyběhneme až na Děvín.
Akce jsou určené pro všechny výkonnostní kategorie. Nemusíte se bát, že bychom vám utekli…
Poznávací výběhy jižní Moravou začínají v lednu a potrvají až do června. Každý měsíc jeden.

Jaký bude výběh a co se na něm dozvíte?

23.4.2017

Pálavské vrchy

Start: Pavlov

Délka trasy: cca 15 km

Náš výběh Pálavskými vrchy začneme trochu zhurta, ne nadarmo se tomu to místu říká Nad schody. Nahoře nás bude čekat zřícenina Dívčí hrady odkud je krásný výhled na Novomlýnské nádrže. Nebudeme se ale zdržovat, čeká na nás výběh na nejvyšší bod a to na Děvín 554 m.n.m. Odtud seběhneme do Soutěsky a dál do vesnice Klentnice. Vystoupáme na Sirotčí hrádek a ještě dál na Stolovou horu. Tuto horu, která je z dálky rovná jako stůl oběhneme a vrátíme se stejnou cestou zpět do Soutěsky pod Děvínem, abychom ji oběhli z druhé strany. Pak už nás čeká jen doběh ke známému místu Nad schody, kdy vinicemi seběhneme zpět k autům.
Pokud budete chtít doplnit po běhu cukry určitě nesmíte vynechat Café Fara, které je vyhlášené široko daleko a najdete jej v Klentnici. Ti z vás, kteří chtějí znát více o místní krajině, mohou navštívit Archeopark Pavlov, který má otevřeno od dubna do listopadu do 16:00.
Máte partnera, kamaráda, přátele kteří nemají psa? Budeme moc rádi, když je vezmete sebou!

Přihlašování probíhá přes naší termínovku, kde se dozvíte i detailní informace ke všem výběhům.

Těšíme se na vás

Pálava 23.4.2017

Další plánované výlety:

Tipy z našeho e-shopu