fbpx

Představení reprezentace na FMBB 2017

Kateřina Burdová

Zapálená agiliťačka, která se k bikejoringu dostala přes canicross.

Rozhovor

Kateřina Samková

Katka startovala v canicrossu na FMBB už v roce 2015. Po letošní úspěšné kvalifikaci trochu upravila svůj trénink a začala se systematicky připravovat i s trenérem.

Rozhovor

Vilém Čekajle

Sportovec, který na FMBB startuje se svým psem Fidem, kterého si původně vzal pouze do dočasné péče, ovšem tak nějak u něj už zůstal.

Rozhovor

Jan Lacina

Honza jezdí na kole už pět let, ovšem až poslední rok i se psem. S Bokany jsou sehraný tým a letošní FMBB pro ně bude premiérou na větších bikejoringových závodech.

Rozhovor

Nicole Vošvrdová

Nicole a Aška startovaly na FMBB už v roce 2015, kde si doběhly pro krásné čtvrté místo. I přes zdravotní problémy, které je postihly, jsou zpátky v tréninku a těší se na další ročník!

Rozhovor

Michaela Rubášová

Míša se pro kvalifikační závody rozhodla na poslední chvíli a rozhodně toho nelituje!

Rozhovor

Marcela Čápková

Marcela je výborná atletka, která se v canicrossu pohybuje už skoro čtrnáct let. Na závody se připravuje podle svých tréninkových plánů, které má speciálně pro sebe a pro psa.

Rozhovor

Natálie Kopperová

Natálie dlouho jezdila se psem na volno a až po nějaké době se dozvěděla, že lze jezdit se psem i v zápřahu. V minulých ročnících se účastnila FMBB jako reprezentantka v agility, ovšem pro letošní rok zvolila právě bikejoring.

Rozhovor

Jaroslava Marešovská

„Vedoucí“ celé reprezentační výpravy. Sama dělá canicross už jedenáct let a startovala už na FMBB 2015 v Písku.

Rozhovor

Lukáš Marešovský

Rozhovor

Pavla Hrníčková

Úspěšná závodnice vyměnila svého parsona Pepana za větší model a hladce se kvalifikovala do letošního ročníku FMBB, kde bude startovat v canicrossu.

Rozhovor

Alena Zbožínková

Stejně jako Pavla i Alča zapřáhla větší model. FMBB byl její veliký sen a díky Kukymu letos startuje v canicrossu. Do kondiční přípravy Alča zahrnula i tréninky na koloběžce.

Rozhovor

Eva Horňáková

Pro Evu je FMBB prvním velkým závodem. Pochází sice ze severu, ovšem i přes zhoršené povětrností podmínky zvládla natrénovat na kvalifikaci, kterou úspěšně zvládla.

Rozhovor

Barbara Lehrmundová

Letos se FMBB zúčastní jako závodnice v bikejoringu. Její pes Ari miluje jízdu v zápřahu s kolem a hned od začátku trénování věděl, co má dělat.

Rozhovor

burdova_fb2

Kateřina Burdová

Mohla by ses nám v krátkosti představit?

Je mi 20 let, studuji na chemicko-technologické fakultě Univerzity Pardubice. S mojí maliňačkou Pepper se věnujeme hlavně agility, trochu poslušnosti a v poslední době také bikejöringu. 

Jak jsi se dostala k bikejoringu?

K bikejöringu jsem se dostala v podstatě přes canicross. Chtěla jsem s ní běhat hlavně kvůli zlepšení její i svojí kondice pro náš hlavní sport, kterým je agility. Jakýkoliv běh (kromě sprintu), ale nikdy nebyl mojí silnou stránkou :-D. Tak jsme vyzkoušely kolo a od prvního pokusu jsem věděla, že to je pro nás ta pravá varianta.

Jak jsi se připravovala na kvalifikační závod? 

Jezdíme dvakrát týdně. První část trasy volně na rozběhání – cca. 1,5 km, pak přibližně 3 km v tahu rozdělené do 500 m dlouhých intervalů a na konec zase 1-2 km volně na vyběhání. Někdy místo intervalů jedeme 2-3 km v jednom kuse.

Upravila jsi nějak trénink po úspěšné kvalifikaci?

Ne, jedeme v podstatě pořád stejně. 

Připravuješ zvlášť sebe a zvlášť psa?

V podstatě ne, občas si chodím rekreačně zaběhat nebo zacvičit. 

Byla jsi už někdy na takto velkých závodech, jako je FMBB?

Nebyla.

Na co se na FMBB nejvíc těšíš?

Nejvíc se těším na tu nezapomenutelnou atmosféru tohoto závodu a jsem moc ráda, že mohu být jeho součástí. Taky se samozřejmě těším až uvidím ty nejlepší belgičáky v akci ať už v agility, IPO nebo mondioringu.

samkova_fb2

Kateřina Samková

Mohla by ses nám v krátkosti představit?

Je to přesně deset let, co jsem si vybrala prvního belgičáka a od té doby jsem tomuto aktivnímu plemeni propadla. Aktivně se věnuji IPU, výstavám, canicrossu a moje odchovy Malevil Bohemia jsou důkazem, že s belgičákem se lze věnovat všem psím sportům a aktivitám. V závodě poběžím s fenou malinois Int.Ch, MultiCh. Harmony Star Kwanah.

Jak jsi se dostala ke canicrossu?

Asi jako většinu začátečníků mě ke canicrossu přivedla myšlenka, jak nejlépe unavit psa. Je skvělým doplňkem ke sportovní kynologii a je to aktivně strávený čas se psem a fajn lidmi na společných akcích.

Jak jsi se připravovala na kvalifikační závod? 

Na kvalifikaci jsem se nijak zvlášť nepřipravovala, ale podnikli jsme super tréninkový víkend s oběma vítězi canicrossové kvalifikace – s Jarkou a Lukášem.

Upravila jsi nějak trénink po úspěšné kvalifikaci?

Začala jsem spolupracovat s trenérem, který dal mému tréninku hlavu a patu a běh jsem rozšířila o další kompenzační cvičení. Navíc jsem konečně našla sparing partnera na tréninky, takže ve dvou se to lépe táhne.

 Připravuješ zvlášť sebe a zvlášť psa?

Některé fáze tréninku absolvujeme spolu jako tým ale většinu trénujeme odděleně. Na FMBB budu startovat s fenou, které v den závodu bude 10 let, proto je fyzická příprava náročnější na plánování. Chci, aby si závod užila stejně jako já a aby to i pro ni bylo na pohodu.

 Byla jsi už někdy na takto velkých závodech, jako je FMBB?

V roce 2015 jsem startovala v Písku na FMBB v canicrossu. Start na stadionu před plně obsazenou tribunou, která fandila jako o život, byl nepopsatelný zážitek. Další zkušenosti mám z českých závodů seriálu Nativia Challenge a dalších.

 Na co se na FMBB nejvíc těšíš?

Na všechno! Nejen na canicross a bikejoring, kde budeme fandit všem Čechům, ale i na výkony na IPU, Mondioringu, Obedienci, Agility a v neposlední řadě i na světovou výstavu, kde budu předvádět svoje odchovy. FMBB je krásná akce, která ukazuje belgičáky v jejich všestrannosti.

cekajle_fb

Vilém Čekajle

Mohl by ses nám v krátkosti představit?

Sportování se psy se věnuju aktivně posledních cca 9 let. Mým prvním psem byl Asade (rhodéský ridgeback). Vyzkoušeli jsme co se dalo – coursing, dogtrekking, obrany, stopy, canicross a nakonec jsme skončili u agility. Když byly Asadovi 4 roky, přihrála mi náhoda do cesty tehdy 9 měsíčního belgičáka Fida. Od té doby se téměř všechno nějak točí kolem psů, zejména agility, které je pro nás prioritním sportem. Ostatním se věnujeme spíše pro zábavu a zpestření tréninku.

Jak jsi se dostal ke canicrossu?

Canicross u mě byla dosud taková jedna velká náhoda. Se svými psy chodím běhat celkem pravidelně, jsou to ale spíše rekreační výběhy než nějaké závodní tempo. Cca před 7 lety, tehdy ještě s Asadem, jsem jezdíval na Kynologický festival do Dobříše, kde jsem se vždy účastnil závodů v agility. Součástí celého festivalu byl i závod v canicrossu.  Měl jsem tehdy pocit, že by to mohla být docela zábava, Asad byl naučený na postroj z dogtreků, tak proč to nezkusit . Nic jsme tehdy netrénovali. S vypětím všech sil jsme závod přežili a zjistili, že i canicross může být docela fajn zábava.

Jak jsi se připravoval na kvalifikační závod?

Přípravu na kvalifikaci jsem bohužel zahájil až v lednu, takže to bylo hodně hektické. S Fidem jsem nikdy nic podobného netrénoval, takže jsem se soustředil hlavně na to, aby se naučil táhnout vpřed, neřešil okolí, dokázal předbíhat psy a obecně zvládal situaci na trati. Sám jsem se pak snažil maximálně si za ten krátký čas zlepšit fyzičku. Celkově jsem trénoval cca 4x týdně z toho 2 dny bez psa, jeden den trénink přímo zaměřený na psa a jeden den spíš takový rekreační výběh.

Upravil jsi nějak trénink po úspěšné kvalifikaci?

Základní trénink zůstal víceméně stejný, pouze se zvýšila intenzita a zařadili jsme intervalové tréninky zaměřené vyloženě na běh. Chystám se taky na několik „tréninkových závodů“, aby si Fido víc zažil tu atmosféru. Máme tady naštěstí v Českých Budějovicích výbornou partu lidí, která mě v přípravě podporuje, takže se to zatím dá docela zvládat .

Připravuješ zvlášť sebe a zvlášť psa?

Ano, hlavně z toho důvodu, že u nás jsem v týmu slabším článkem jednoznačně já, takže toho musím natrénovat víc než Fido . Z pěti tréninků v týdnu je jeden vyloženě zaměřený na trénink se psem (předbíhání, táhnutí vpřed, starty), zbytek je můj a psa sebou beru jen aby se proběhnul.

Byl jsi už někdy na takto velkých závodech, jako je FMBB?

Zatím vždycky jako divák, takže to bude naše premiéra.

Na co se na FMBB nejvíc těšíš?

Atmosféra takhle velkých závodů je vždycky výborný zážitek. Máme navíc velmi silný tým téměř ve všech disciplínách, takže to bude velký adrenalin a bude komu fandit. Já navíc miluju nasazení s jakým se belgičáci vrhají do každého sportu, takže pro mě je ta podívaná svátek sám o sobě.

 

lacina_fb

Jan Lacina

Mohl by ses nám v krátkosti představit?

Na kole jezdím dohromady pět let s tím, že až v letošním roce jsem začal i s bikejoringem. V závodě pojedu s fenou malinois IntCH. IPO3 Bokany Malevil Bohemia.

Jak jsi se dostal ke bikejoringu?

Docela náhodou. Prostě jsem to jednou vyzkoušel a zjistil jsem, že mě baví spolupráce se psem a ta výzva. Začátky byly těžké, ale říká se, že kdo nepadá, nezrychluje.

Upravil jsi nějak trénink po úspěšné kvalifikaci?

V poslední době více trénuji souhru s Bokany. Oba nás to baví a tak je trénink radost.

Připravuješ zvlášť sebe a zvlášť psa?

Trénujeme obojí. Jednak se psem, kdy si budujeme spolupráci a týmovou důvěru ale také trénujeme odděleně. 

Byl jsi už někdy na takto velkých závodech, jako je FMBB?

Letošní start pro mě bude premiérou na velkém závodě, a proto se velmi těším na celkovou atmosféru a závod samotný. 

Na co se na FMBB nejvíc těšíš?

Na to, co přijde. Je to pro mě všechno nové, ale i tak doufám ve skvělý výkon a co nejlepší výsledek. Bokany je skvělá, tak se budu snažit jí to nekazit.

 

vosvrdova_fb

Nicole Vošvrdová

Mohla by ses nám v krátkosti představit?

Jsem bežec.

Jak jsi se dostala ke canicrossu?

Ke canicrossu mě přivedla moje kamarádka, která mi půjčila psa. Bylo to fenomenální a od té doby jsem pořád myslela na to, že bych to jednou chtěla dělat. Uplynulo několik let a začala jsem trochu běhat. Zjistila jsem, že mě to baví a za nedlouho jsem objevila nějaké závody v canicrossu. Teď už byl jen další úkol, a to sehnat psa. Mezi tím jsem běhala sama. Pak jsem objevila první ročník FMBB, tak jsem poprosila kamaráda Martina o půjčení Ašky. Asi 5 krát jsme potrénovaly a vyrazily jsme na první závody.

Jak jsi se připravovala na kvalifikační závod?

Moje příprava byla velmi malá. Na začátku prosince jsem si natáhla kolenní vaz a od té doby jsem asi dva
měsíce neběhala. Začala jsem malinko trénovat na začátku února, ale pořád jsem se bála o koleno, tak
jsem to moc nepřeháněla. Celou dobu jsem ale běhala sama bez Ašky. Moje příprava s ní byla vlastně taková, že jsem s ní naposledy běžela někdy v srpnu a pak až jeden den před samotnými kvalifikačními závody jsme si zaběhli asi 2 km.

Upravila jsi nějak trénink po úspěšné kvalifikaci?

Po kvalifikaci jsem zase začala běhat na plno jako před zraněním. Akorát zase bez Ašky, protože bydlí
docela daleko. Už máme ale domluvených pár tréninků.

Připravuješ zvlášť sebe a zvlášť psa?

Ano. Společných tréninků budeme mít jen pár.

Byla jsi už někdy na takto velkých závodech, jako je FMBB?

Dva roky dozadu jsem se zúčastnila prvního ročníku canicrossu na FMBB v Písku. S Aškou jsme skončily
na neuvěřitelném čtvrtém místě!

Na co se na FMBB nejvíc těšíš?

Nejvíce se těším na atmosféru celého mistrovství.

čápková_fb

Marcela Čápková

Mohla by ses nám v krátkosti představit?

Ráda běhám, ještě raději se psy a úplně nejraději s nimi přes překážky. Mám ráda sport, cestování, dobrou zábavu a společnost a především miluji belgické ovčáky.

Jak jsi se dostala ke canicrossu?

S canicrossem jsem se seznámila před cca 14ti lety. Moje tehdejší belgičačka však moje nadšení pro tento sport příliš nesdílela, takže prvních závodů jsem se zúčastnila až o několik let později s mým druhým malinoisem.

Jak jsi se připravovala na kvalifikační závod?

Bohužel vůbec, příprava sice byla naplánována, nicméně dlouhodobé zdravotní problémy byly trochu překážkou.
Jsem ráda, že jsem momentálně zdravá (ťuk ťuk) a proto trénuji zlehka a pomalu přidávám zátěž. Moc času už není, ale doufám, že se povede něco natrénovat.

Upravila jsi nějak trénink po úspěšné kvalifikaci?

Většinou ano, slabším článkem v našem týmu jsem byla vždy já, takže trénuji především sebe.

Připravuješ zvlášť sebe a zvlášť psa?

Mám svůj tréninkový plán a moji psi mají také svůj vlastní, občas se i sejdeme a trénujeme spolu.

Byla jsi už někdy na takto velkých závodech, jako je FMBB?

Na FMBB jsem byla několikrát jako člen reprezentace v agility a v roce 2015 jsem se zúčastnila prvního ročníku canicrossu. Z velkých akcí jsem běžela ještě na ME v Děčíne v roce 2009 s malinoisem Arnym, na kterém jsme skončili čtvrtí.

Na co se na FMBB nejvíc těšíš?

Těším s především na celkovou akci a strávené pohodové dny s přáteli. Samozřejmě se také těším na samotný na závod, kde se budeme s Guccim snažit o co nejlepší umístění, jestli se nám podaří obhájit zlato z prvního ročníku to nevím, ale každopádně si to budeme chtít pořádně užít.

rubasova_fb

Michaela Rubášová

Mohla by ses nám v krátkosti představit?

Se svým psem CHARONEM Deabei IPO 3 se věnuji sportovní kynologii. Je to můj první pracovní pes a u sportovní kynologie jsem 5 rokem. Sport mě v mém životě vždy doprovázel, dříve v podobě tance ( 12 let), kde jsem závodila na mezinárodních závodech.

Jak jsi se dostala ke canicrossu?

Ke canicrossu jsem se dostala týden před závodem. Jela jsem z tréninku obran, spolu s chovatelkou Charona a všimla si příspěvku na FB o závodu s kvalifikací na FMBB. Stačila pouze zmínka o závodu a bylo jasno. Beat je stejně bláznivá jako já, ihned jsem měla plnou podporu a jedním slovem to byla výzva.

Jak jsi se připravovala na kvalifikační závod?

Se psem jsem vyběhla pouze na 3 tréninky, kdy jsem se snažila s ním sladit v běhu. Já jsem stihla 2 tréninky bez psa. Mohu říci, že je to úžasný sport, kterému se budu chtít věnovat i později po FMBB. Člověk si odpočine, udělá něco pro sebe a ještě k tomu utahá svého chlupáče.

Upravila jsi nějak trénink po úspěšné kvalifikaci?

Ano, upravila jsem především svůj trénink. Přidala jsem více běhu, posilování na nohy a úpravu jídelníčku. Charon je nyní v tréninku na výběrové závody, takže canicross mu naopak pomáhá ve fyzičce.

Připravuješ zvlášť sebe a zvlášť psa?

Je potřeba připravovat zvlášť sebe a zvlášť psa.  Já trávím čas v posilovně, převážně v zimním období. Od jara do podzimu běh venku, a k tomu jiné letní sporty.
Charon má rozdělené kondiční tréninky, kvůli fyzičce a pak klasické tréninky (stopa, poslušnost, obrana).

Byla jsi už někdy na takto velkých závodech, jako je FMBB?

Zatím vždy jako fotograf, divák a podpora. Jsou to úžasné závody, na kterých je k vidění mnoho známých tváří a excelentních výkonů.

Na co se na FMBB nejvíc těšíš?

Na atmosféru, kterou sebou takto velký závod přináší. Také se těším, i když to bude znít možná bláznivě, ale na adrenalin před závodem…to čekání, nervozita a napětí.

maresovska_fb

Jaroslava Marešovská

Mohla by ses nám v krátkosti představit?

Do psů a práce se psy jsem blázen už od malička. V mládí tomu tedy konkurovalo ještě závodní plavání.  Žijí s námi tři belgičtí ovčáci malinois, dvanáctiletá Kerča, osmiletá Annie a tříletá Mili. Mimoto ještě máme dva samojedy a jednoho alaskána, takže máme doma veselo. 
Se svými psy se věnuji hlavně sportovní kynologiii a canicrossu, ten mi, kromě toho že je to skvělá zábava a baví nás všechny, pomáhá holky udržet v dobré kondici. Když jsem přestala plavat, začal mi pohyb chybět, proto jsem začala běhat. Parťáci mi jsou při běhu psi, většinou na volno, ale několikrát v týdnu běháme i v zápřahu. Nejsem velký atlet, ale běh mě baví. Do závodění bez psa už moc chuť nemám, ale závodit v běhu se psem je pro mě zábava, nikdy v tom totiž člověk není sám.

Jak jsi se dostala ke canicrossu?

Canicross jsem začala běhat asi před 11 lety se svou nejstarší fenkou, protože jsem ji nemohla pustit na volno, lovila totiž zvěř. Tak jsme prostě běhaly každý den cca 20 km. Na závody jsme se přihlásila až o hodně později. První závody jsem s Annie absolvovala na CACITU v Dobříši 2014. Potom jsem začala jezdit na společné tréninky s Honzou Bielikem a trochu závodit.

Jak jsi se připravovala na kvalifikační závod?

Začala jsem po roční pauze (těhotenství, porod..) běhat až někdy v průběhu listopadu. Minulý rok jsem jet na FMBB nemohla a chtěla jsem zabojovat aspoň letos. A protože jsem nevěděla, jak se dát tahle poměrně rychle do kupy, navíc já osobně mám tendenci ke stereotypům, poprosila jsem o tréninkový plán Hozu Bielika (Johny Alaskan), který mi tedy připravoval běžecký plán na míru a myslím, že se mu to hodně povedlo! Byla to zábava a bylo to účinné.

Upravila jsi nějak trénink po úspěšné kvalifikaci?

Jedu dál podle Hozova plánu.

Připravuješ zvlášť sebe a zvlášť psa?

Připravujeme se hlavně spolu. Podle mě je canicross o souhře člověka se psem a je to to co mě na tom baví. 

Byla jsi už někdy na takto velkých závodech, jako je FMBB?

Byla jsem na FMBB v Písku.

Na co se na FMBB nejvíc těšíš?

Těším se, že si užijeme fajn závody, vytvoříme dobrou partu lidí a vydáme ze sebe všichni snad to nejlepší, co budeme moct. Na FMBB se těším také na fandění naší reprezentaci v dalších disciplínách (IPO, mondioring, agility, obedience, výstava). 

kopperová_fb

Natálie Kopperová

Mohla by ses nám v krátkosti představit?

Je mi 28 let, pracuji v bankovnictví. Chovám belgické ovčáky, kteří vyplňují většinu mého volného času. Ten zbytek času který mám, rozděluji mezi  jednoho čtyřnohého  koně a jednoho benzínového koně v podobě motocyklu Triumph, který je mou velkou vášní.

Jak jsi se dostala ke bikejoringu?

Pes pro mne ke kolu už od dětství patřil. Že se tomu dá věnovat i na závodní úrovni jsem se dozvěděla poměrně nedávno. Zkusily jsme první závody a nejen atmosféra, ale i všechno okolo nás naprosto nadchlo.

Jak jsi se připravovala na kvalifikační závod?

 U nás byl sníh ještě skoro týden před kvalifikačními závody, to nám přípravu trochu ztížilo. Nicméně na doučení povelů a kondiční přípravy jsme využívaly běžky. Díky tomu jsme toho moc na kole nenajezdily a bohužel až při závodě byla zjištěna závada, která nám jízdu značně zkomplikovala.

Upravila jsi nějak trénink po úspěšné kvalifikaci?

Ano, kolo opraveno a nyní jsme v plné přípravě. Krom téměř denní práce u koní, najíždíme třikrát týdně kilometry na kole.

Připravuješ zvlášť sebe a zvlášť psa?

Myslím, že se takto připravujeme společně.

Byla jsi už někdy na takto velkých závodech, jako je FMBB?

Na FMBB jsem byla již čtyřikrát jako reprezentant v agility. Vzhledem k věku mé feny, si pravděpodobně spolu letos užijeme poslední FMBB a to v disciplíně, kde může naplno projevit svůj temperament a která ji samozřejmě velmi baví.

Na co se na FMBB nejvíc těšíš?

Na FMBB se nejvíce těším na celou reprezentaci napříč všemi disciplínami, na vzájemné podporování, společné skandování i na skoro infarktové stavy… a na to, že se na jednom místě sejde tolik milovníků našeho plemene, jako  nikde jinde.

lehrmund_fb

Barbara Lehrmundová

Mohla by ses nám v krátkosti představit?

Je mi 28 let, pracuji jako policistka a se svým parťákem belgickým ovčákem Arim tvoříme už téměř dva roky tým. Naší největší vášní je určitě agility, ale věnujeme se také poslušnosti, obranám, dogdancingu a v neposlední řadě bikejoringu, který v posledních týdnech hraje hlavní roli.

Jak jsi se dostala k bikejoringu?

Bikejoring není naše hlavní disciplína, ale na kole jezdím ráda a každý majitel neunavitelného psa chápe, že spojit psí aktivitu s jízdou na kole je výborný nápad. Ariho to opravdu baví, od samého začátku dobře věděl co má dělat a mým jediným úkolem bylo z počátku se na kole jen udržet.

Jak jsi se připravovala na kvalifikační závod?

Dlouhá zima nám přípravu trochu komplikovala, také jsem měla zdravotní potíže a tak jsme s přípravou začali velice pozdě a doháněli jak se dá.. O připravenosti Ariho nebylo pochyb a kondici jsem nabírala hlavně já.

Upravila jsi nějak trénink po úspěšné kvalifikaci?

Neřekla bych, jen díky zlepšujícímu se počasí můžeme trénovat častěji a máme lepší podmínky. Vše funguje tak jak má a věřím, že do samotných závodů natrénujeme co nejvíc.

Připravuješ zvlášť sebe a zvlášť psa?

Mimo jiné aktivity se věnuji jízdě na koni, při které, i když si to mnoho lidi nemyslí, se zvyšuje fyzička. S sebou na jízdy v terénu občas beru i Ariho. Také na kole jezdím často sama.
Do víkednové fáze tréninku kdy si s kamarády, kteří mě podporují, rádi zajdeme do hospůdky na pivo a pilujeme taktickou přípravu, Ariho raději nezapojuji.

Byla jsi už někdy na takto velkých závodech, jako je FMBB?

Ne, bude to poprvé. Velmi se těším a jsem zvědavá, co nás tam bude čekat.

Na co se na FMBB nejvíc těšíš?

Těším se na spoustu zkušeností, které jistě získáme. Na atmosféru tak velkých závodů a také na dobrý pocit z reprezentování. Také se těším jako divák na jiné disciplíny, kterých se účastní mnoho známých osobností.

zbozinkova_fb2

Alena Zbožínková

Mohla by ses nám v krátkosti představit?

Mezi zvířaty se pohybuju od malička, prvního vlastního psa jsem si pořídila před devíti lety. Od té doby se číslo rozrostlo na čtyři, stejně tak je široká škála aktivit, kterým se věnujeme. Se svými psy mám složeno množství zkoušek z agility, pár z dog dancingu i vytrvalosti. Nejvíc se ale věnujeme běhání, většinou se psy na volno, případně dělají parťáky na koňských vyjížďkách. Ani jeden z mých psů  však není belgický ovčák – na FMBB mi bude parťáka dělat „zapůjčený“ Kuky (Cox ze Six-bau), se kterým jsme úspěšně závodili už minulý podzim.

Jak jsi se dostala ke canicrossu?

Ke canicrossu jsem se dostala před 4 lety, kdy jsem hledala způsob, jak zabavit svou problémovou fenu a zároveň ji mít celou dobu pod kontrolou. Bavilo nás chodit na dlouhé výlety, tak proč nezkusit běhat. To jsem ještě netušila, jak moc mě běhání bude bavit. Časem jsem zapojila i malého psa (křížence teriéra) a s ním jsem se pak v roce 2013 zúčastnila prvních canicrossových závodů. Mezi velkými psy jsme působili trochu jako atrakce a samozřejmě nás všichni předběhli, ale to nás radost z běhu nezkazilo. Teď už se canicrossu věnujeme pravidelně, trénujeme nejen sebe, ale i další nadšence o tento skvělý sport.

Jak jsi se připravovala na kvalifikační závod?

Příprava nevyšla úplně podle mých představ, počasí – a led zejména – nepřálo běhání v rychlosti, ale ani tak jsem rozhodně nezahálela.

Upravila jsi nějak trénink po úspěšné kvalifikaci?

Dá se říct, že ano. Na trénincích canicrossu se snažím běhat s velkým psem a jít opravdu do rychlosti, aby si tělo zvyklo. Mám sestavený speciální tréninkový plán nejen kvůli FMBB, ale kvůli celé letošní sezóně.

Připravuješ zvlášť sebe a zvlášť psa?

Vzhledem k tomu, že Kuky není můj a nežije se mnou, tak se doslova připravujeme každý zvlášť. Nicméně jeho panička se mu věnuje opravdu poctivě a věřím, že bude skvěle připraven. Čeká nás do FMBB i pár společných tréninků.

Byla jsi už někdy na takto velkých závodech, jako je FMBB?

Byla jsem na velkých závodech v agility, ale na takových jako FMBB ještě nikdy.

Na co se na FMBB nejvíc těšíš?

Těším se na prohlídku města, Halle je krásné a Německo mám moc ráda. Těším se a zároveň mě trochu znervózňuje myšlenka na to, že závody budou mít opravdu silnou atmosféru.

 

hornakova_fb

Eva Horňáková

Mohla by ses nám v krátkosti představit?

Jmenuji se Eva Horňáková,je mi 33let a jsem z Liberce. Se svou fenkou Eliškou milujeme běhání a tak jsem se rozhodla zkusit kvalifikační závod na FMBB, no a ono to vyšlo!

Jak jsi se dostala ke canicrossu?

S canicrossem jsem začala díky mojí fence Elišce,která se svojí povahou příliš nehodila na IPO, ale od mala byla dost tahavá.

Jak jsi se připravovala na kvalifikační závod?

Upřímě na kvalifikační závod jsem se moc nepřipravovala. U nás doma se držel dlouho hluboký sníh, takže běhat se moc nedalo.

Upravila jsi nějak trénink po úspěšné kvalifikaci?

Nijak zvlášť, jen se snažím sama víc běhat.

Připravuješ zvlášť sebe a zvlášť psa?

Eli beru dost ke koloběžce. Pokud je čas, ráda chodím běhat i sama.

Byla jsi už někdy na takto velkých závodech, jako je FMBB?

Na takhle velkých závodech jsem byla zatím jen jako divák.

Na co se na FMBB nejvíc těšíš?

Nejvíce se těším na slavnostní zahájení.

hrnickova_fb2

Pavla Hrníčková

Mohla by ses nám v krátkosti představit?

Generál, teriéří povaha, nadšenec… Svého prvního psa Jack Russell teriéra jsem si pořídila na vysoké škole, začali jsem dělat dogfrisbee, postupem času i agility. Byl to ale trochu lenoch, takže opravdovou akci přinesl až můj druhý pes Parson Russell teriér Falko alias Pepan. S ním jsme vyzkoušeli většinu psích sportů, ale naše srdcovka je canicross.Běhání je pro nás top už 3 roky. Nedávno se moje smečka rozrostla o německou „vohařici“ z útulku Tille. Belgány obdivuji pro jejich všestranost, avšak u nás ve smečce ho nenajdete. Na FMBB jedu s půjčeným parťákem Porto Deabei. Začala jsem s ním běhat kvůli jeho unavení a přípravě na mondioring, což je jeho hlavní disciplína, no a taky kvůli FMBB.

Jak jsi se dostala ke canicrossu?

Běhání byla možnost jak unavit sebe a svého tenkrát skoro dvouročního ultra akčního teriéra. Že je to velký srdcař v malém těle jsem zjistila už na triathlonu Železný pes v Sadské v roce 2013, kde Falko zazářil v kategori malých psů. Od té doby to spolu táhnem.

Jak jsi se připravovala na kvalifikační závod?

Malinko jsem zpřísnila přípravu přes intervaly, ale jinak jsem nevybočila od toho, jak běhám a trénuji.

Upravila jsi nějak trénink po úspěšné kvalifikaci?

Snažíme se s Puttym alespoň jednou týdně dostat do zápřahu. Kvůli rychlosti trénujeme i na koloběžce.

Připravuješ zvlášť sebe a zvlášť psa?

Protože Putty není můj, občas se sejdeme na trénink, ale jeho panička se snaží za mě. Putty trénuje mondioring a já trénuji hlavně sebe, a to nejen kvůli FMBB, ale kvůli běhání se svým psem a nadcházející sezóně.

Byla jsi už někdy na takto velkých závodech, jako je FMBB?

Nikdy, ani na čumendu. Těšíme se na to, že budeme mít čas mezi etapami na další sporty. Belgáni jsou skvělí pracanti a tam to bude přehlídka těch nejlepších.

Na co se na FMBB nejvíc těšíš?

Na německou organizaci, město a určitě skvělou atmosféru závodu. Chci si to užít a nestresovat se.

Novinka v e-shopu

fb_bodybuilder_1200x627_final