Proč stojí společné tréninky za to?

inetenziveka_press-18

Máte pocit, že váš pes tolik netahá? Řešíte, jak správně předbíhat nebo být předběhnutý? Máte konkrétní dotaz ohledně vašeho chlupatce? S canicrossem teprve začínáte? S tím vším vám pomůžeme na společných trénincích. Protože ve skupině se to přece líp táhne! 

 

Canicross je jednoduchý sport. Stačí mít psa, boty, postroj, opasek a vodítko. Když máte psa, co se pro canicross narodil, opravdu stačí jen vyběhnout. Jenže takových psů není úplně mnoho. Ti ostatní se to ale naštěstí dají naučit. A přesně to je důvod, proč jsme začali pořádat společné tréninky. Navíc se s vámi všemi moc rádi potkáváme i mimo soutěže a baví nás vidět vaše pokroky. Vy se na druhou stranu na tréninku můžete zeptat, na co jen potřebujete.

Proč trénovat ve skupině? 

Pes vám netahá

Pokud vám pes netahá, je společný trénink nejsnazším řešením. Skupina vašeho chlupatce velmi rychle namotivuje. Navíc tam i správné chování „odkouká“ od ostatních. Tréninky vedeme tak, aby psi vždy skončili v nejlepším, takže je to baví. Věnujeme se i tahání řetězů, kde se pes naučí tahat v pomalé rychlosti.

 

Pes si chce hrát nebo kousat do ostatních psů

V canicrossu je potřeba, aby si pes ničeho a nikoho nevšímal. Ale jde to natrénovat. Někteří psi jsou hraví a mají potřebu ostatní hafany vyhledávat. Jiní chtějí v tahu další hafany doběhnout a ideálně je štípnout jako kořist. I když to nebude od psa agresivní projev, je potřeba tomu zabránit a celé chování ho odnaučit. Trenér vidí chování často dříve, než vy a na jednotlivé projevy psa vás upozorní.

Nevíte jak na to

Pokud se vám nechce začínat samotným, tak společný trénink je ideální! Trenéři se vás ujmou a vše vás naučí. Také tím minimalizujete množství chyb, které se zpočátku stávají. Samozřejmě vám také poradíme s výběrem správného vybavení. Protože není nic horšího, než když psa dře nevhodný postroj, nebo vás láme opasek v bedrech.

 

Vyzkoušíte si, jak pes reaguje mezi ostatními

Běháte, pes vám pěkně tahá a už se chystáte na závody. Nevíte ale, co váš psí parťák udělá, když se na trase potká s ostatními? Zkuste zajít aspoň na jeden trénink, vyzkoušíte si to předem a na samotném závodě budete vědět, co vás čeká.

 

3 úrovně našich tréninků, račte vybírat!

Abychom na začátečníky nechrlili až moc informací, a naopak pokročilé nenudili základy, máme hned 3 kategorie tréninků.

1) Seznámení s canicrossem jakožto první trénink

Tohle je pro všechny, kteří ještě neabsolvovali žádnou naši lekci, seminář nebo víkendovku. Taková vstupní brána k nám do světa Běhejsepsem. Jak Seznámení s canicrossem probíhá jsme vám sepsali sem do článku, ať víte, do čeho jdete. 

2) Tréninky pro začátečníky

Na Seznámení s canicrossem navazují tréninky pro začátečníky. Na tréninku se věnujeme převážně výcviku psa. Aby se naučil předbíhat, zatáčet a celkově plynule tahat. Trenér vám vysvětlí chování vašeho psa a zkouší s vámi různá cvičení. Naběháte okolo 2–4 km za jeden trénink, ale nikdy se to neběží v kuse. Pokud jste tedy i běžci začátečníci, nemusíte se toho vůbec bát.

3) Tréninky pro pokročilé

S pokročilými už běháme delší vzdálenosti. Cvičení se samozřejmě opakují, ale více se běhá a méně se povídá. Tréninky pro pokročilé jsou vhodné pro psy, kteří umí stranové povely, jsou schopni běžet jako první a vést tak skupinu. Člověk by pak měl uběhnout cca 4–6 km, a to s menšími pauzami.

 

 

Máte naše tréninky daleko? Doražte na víkend plný canicrossu

Několikrát do roka vypisujeme víkendovky a semináře. Tyto akce jsou intenzivnější a stihneme toho s vámi daleko více probrat. Jedna víkendovka vydá hned za několik tréninků – teoreticky i prakticky. Povětšinou se konají u nás Jizerkách a v ceně je samozřejmě ubytování a k dispozici celé zázemí jak pro lidi, tak pro psy. Semináře pak bývají jednodenní. Takže pokud máte tréninky daleko, můžete za námi jednou za čas dorazit tímto způsobem.

 

Na trénincích sbíráme zkušenosti i my

Systém tréninků neustále pilujeme a vylepšujeme. Spolu s trenéry vidíme různé psy i lidi, takže máme díky vám přehled, jak se který pes pohybuje v jakém vybavení a co zase sedne člověku. Prostě celý tým pozorujeme a vidíme jeho pokroky a všechny tyhle zkušenosti si navzájem předáváme. A v konečném důsledku i vám. Díky tomu vám pomůžeme vyvarovat se chybám a naopak upozorníme na to, co se vám daří a podpoříme vás.

 

Tak ať vám to běhá a moc se těšíme, až se na nějakém tréninku nebo víkendovce potkáme!