fbpx

NATIVIA CHALLENGE: První krok k velikosti je odvaha

nch2018_fb_cover_fb_banner3

Další rok nám už brzy zaklepe na dveře a než se stačíme rozkoukat po zasněžených pláních, sníh zase zmizí a za rohem už bude vystrkovat růžky další canicrossová sezóna. A s ní i Nativia Challenge 2018.

Těšíme se na ní a protože neradi přešlapujeme na jednom místě, připravili jsme pro vás několik novinek. Tou první novinkou je téma celého ročníku 2018. Hned z několika důvodů a pohnutek je jím letos odvaha.

Protože odvaha je první krok k velikosti

Odvaha postavit se předsudkům a na start nastoupit i s tím nejmenším psem (a vydobýt si tak velikost). Odvaha překonat výzvy všedního dne a přes jeho nástrahy vyrážet pravidelně na tréninky. Odvaha překročit vlastní stín a posunout své limity zase o kousek dál.

Chtěli bychom, aby pro vás Nativia Challenge nebyla jen další závod v pořadí. Chtěli bychom, aby Nativia Challenge byl závod, který si budete pamatovat jako váš první nebo, pokud jste už větrem ošlehaní canicrossaři,  jako závod, kde na jaře každoročně otestujete svou výkonnost. Jako laťku, kterou můžete každé jaro přeskočit a posunout o kousek výš. Jako inspiraci ze setkání z dalšími pejskaři, atlety, přáteli.

Náš cíl je, aby vám k tomu dala Nativia Challenge dostatek prostoru. Stejně nadšeně vítáme úplné začátečníky i staré známe tváře a pro všechny se snažíme vyvořit takové podmínky, aby mohli dělat jediné. Běhat.

Nové kategorie pro nejmenší

Velkou letošní změnou jsou kategorie pro malé psy do 10 kg. Postavit se na start s malým čtyřnožcem vyžaduje odvahu. Jako odměna za takovou odvahu je možnost vystoupit na stupně vítězů i malým psem díky vyrovnanější konkurenci stejné váhové kategorie.

nativia_janky_0517_7700

Nově tedy na kategorie dělíme na:

  • Muži se psy do 9,9 kg / 10-19,9 kg / nad 20 kg
  • Ženy se psy do 9,9 kg / 10-19,9 kg / nad 20 kg
  • Dva závody ze tří zůstávají

Stará i nová místa

Dva ze tří závodů zůstávají na stejných místech jako v loňském roce a to první a poslední. Nativii zahájíme v “mírumilovném” rovinatém terénu v okolí koňského ranche Kolesa, ze kterého se přesuneme do nové lokality na Vysočině na okraji Humpolce. Tam nás čeká pestrá, mírně zvlněná trať z větší části cí po lesních cestách.

Závěrečný závod pak důkladně prověří vaše stehenní a lýtkové svalstvo. Start Janské Lázně. Cíl Černá Hora. Nic víc, nic míň.

Enduro a sprint beze změny

Dlouhá kategorie enduro zůstává. V loňském roce si našla své příznivce a zůstává proto pevnou součástí programu Nativia Challenge. Zůstane i vzdálenost okolo 10 km a hromadné starty.

After party

Nebyla by to Nativie, kdybychom za ní neudělali tečku na závěrečném rautu s koncertem. Tanec do brzkých ranních hodin funguje jako osvědčená rehabilitační metoda pro svaly ztuhlé výstupem na Černou horu.

Nativia Challenge je výzva pro nás všechny. Poprvé se zůčastnit závodu, vyběhnout s malým psem navzdory předsudkům, zlepšit se, porazit soupeře, mít slastný pocit v duši z dobře odběhnutého závodu. Nativia Challenge 2018 je o odvaze. Protože odvaha je první krok k velikosti.

Mám odvahu – chci se registrovat na všechny tři akce