fbpx

Šampionát malých terierů

  9ad731d1-8d50-4268-9277-8d60bf9020a6V pondělí 28.9 na svatého Václava se to v Klánovicích hemžilo teriéry. Konal se zde první ročník canicrossového závodu, určeného speciálně pro tato plemena. Příští rok můžete stát na startu i vy.

Na celorepublikovém srazu plemene Jack a Parson Russell Teriér vnukl zájem o canicross jeho pořadatelkám zajímavou myšlenku uspořádat pro tyto psy speciální závod. Slovo dalo slovo a s podporou sponzorů se pod taktovkou spolku Nučická smečka uskutečnil o svatováclavském pondělí v Klánovickém lese šampionát Jack a Parson Russell teriérů a jejich kříženců, který doprovázel otevřený závod Cubepack Hon na Václava.

Na rovinatou, leč klikatou trať o délce 4,1 km se vydaly hned necelé dvě desítky zástupců bílých, průměrně 7,5 kg vážících a lehce přemotivovaných teriérů. K nim se přidala necelá desítka zástupců dog scooteringu a i několik desítek závodníků z dalších vypsaných kategorií. Bylo možno zahlédnout mnoho zkušených canicrossařů, ale i naprosté začátečníky. Všechny pojil jeden cíl, užít si sportovně laděný den se svými psy.

„Kategorii koloběžek jsme původně neplánovaly vypsat, ale díky nápadu Karoliny Cipro, která reagovala na zájem týmů o tuto kategorii v charitativním závodě PESOS, se nakonec mohli zúčastnit i koloběžkáři. Využily jsme ideálního terénu, který byl pro takové závodníky bezpečný. Jsme rády, že se nám organizačně tato premiéra povedla,“ zmínily se organizátorky závodu Alena Zbožínková a Pavla Hrníčková.

ce2fa35f-3622-41ea-aea8-2727b28f37d7.

S malým psem to tolik nebolí.

Spojení speciálního závodu se závodem otevřeným umožnilo závodníkům s malým psem pohlédnout na skvělé starty zkušených matadorů a matadorek, jakou je např. Martina Štěpánková.

„Za mě jako závodníka s malým psem je to také úžasně zajímavé. I když vím, že se v takové konkurenci nemám šanci umístit, nenadřu se tolik a závody mě i tak moc baví. Závodím přece sama se sebou,“ řekla jedna z účastnic.

Naopak závodníci s velkými, speciálně na tažné disciplíny chovanými psy, ocenili obrovské nasazení malých flekatých srdcařů. A okolo stojící a všudypřítomní diváci a fanoušci zase jistě ocenili ticho, které se rozhostilo po startu posledního psa z řad teriérů.

7cfc45b9-754c-4045-ab8f-a62812b9e715

Závod nabízel kromě speciální kategorie i kategorii pro veterány i juniory a rozdělení na psy do 14,99 kg a nad 15kg.

„Naše idea je zapojit do běhání se psem co nejvíce nadšenců, ať už mají, či nemají teriéry. Běhat přece může každý, což právě dosvědčilo různé složení týmů na našich závodech. Věříme, že atmosféra závodů je natolik namotivuje, že se potkáme na dalších závodech a trénincích, které vypisujeme právě ve spolupráci s projektem behejsepsem.cz v Klánovicích a teď nově i na Praze-východ.“

Nučická smečka na základě zájmu z řad i jiných plemen přemýšlí o dalších speciálních závodech, které by mohly být opět zaměřené jak na začínající, tak profi běžce.

178a22a4-3c1e-476b-8324-2ec5faf22c00

Výsledky celého závodu najdete v termínovce na behejsepsem.cz a na stránkách organizátorů www.nucicka-smecka.cz.

Za článek děkujeme organizátorkám závodu, Alče Zbožínkové a Pavle Hrníčkové z Nučické smečky.

Foto: Pavel Humpolec – fotohacko.cz

Fotogalerie

This is a full width text block. Click the edit button to change this text.