fbpx

Na skialpy se psem

Skialpy se psem

Skialpy se psem. To je svoboda, klid, únik ze stereotypu i skvělý trénink. Abyste si tuhle zimní kratochvíli naplno užili, připravili jsme pro vás

Video, ve kterém se o skialpech se psem dozvíte vše důležité

5 nejdůležitějších tipů, na které nesmíte zapomenout

Seznam věcí, které by vám neměli chybět

5 tipů pro skialpy se psem

1. Pozor na pořezání psa hranami lyží

Hrany skialpových lyží jsou velmi ostré. Dávejte dobrý pozor, abyste psa nepořezali. Bolí to a špatně se to hojí. Trénujte sjezdy tak, aby se pes naučil běhat za vámi a nepletl se vám pod lyže. Ukázky jsme pro vás připravili ve videu.

2. Nezapomeňte obleček, botičky a lékarničku

Obleček

Pes, obzvláště když je zvyklý na teplo domova, může velmi rychle prochladnout. Vždycky mu s sebou vezměte obleček a to i když vyrážíte za dobrého počasí.

Botičky

Psí tlapky sice vydrží opravdu hodně, ale v zimě se snadno zraní. Botičky vezměte vždy s sebou.

Lékarnička

Nám se parádně osvědčila lékárnička od značky Løype. Obsahuje i botičky, alufolii a píšťalku, takže ty nejčastější trable s její pomocí zvládnete vyřešit.

 

3. Respektujte přírodu a ostatní návštěvníky hor

Ač by to bylo krásné, tak hory nepatří jen nám pejskařům. Dělíme se o ně s ostatními návštěvníky a hlavně s divokou přírodou. Respektujte zákazy v dané oblasti i další horaly. Jen tak si budeme svobodu a krásu, kterou nám nabízí užívat i v budoucnu.

4. Nahoru v tahu a dolů na volno

Dejte vašemu čtyřnožci postroj, který používáte na tahání. Bezvadně stačí např. postroj Line od Non-stopu. Připněte se delším odpruženým vodítkem, bungee 2,8m a nechte psa, ať vám do kopce pomáhá.

Jako opasek na skialpy se nám z vlastní zkušenosti nejlépe osvědčil opasek Ferd belt. Další možnost je opasek Trekking, který má méně doplňků a plastové přezky.

Nemusíte to být maximální tah, ale dlouhá, pomalá a silová práce je pro psa nejlepší cvičení.

Z kopce ho naopak nechte běžet na volno. Koukněte na video, kde jsme pro vás natočili několik tipů, jak to psa naučit.

5. Nepodceňujte sílu hor

Vždy když se se psem vypravíte do hor na skialpy (nebo jakkoliv jinak), pamatujte, že příroda je mocná čarodějka. Kromě krásy, kterou nám nabízí, dokáže ukázat i svou odvrácenou tvář. Nikdy nepodceňujte rizika, která se v horách skrývají. Buďte připravení na náhlou změnu počasí stejně jako na situaci, kdy se musíte spolehnout jen sami na sebe.

skialpy se psem

Co se vám bude hodit