fbpx

Trophée de Montagnes: Vyrážíme na cestu!

Je libo jeden extrémní závod v létě? A proč ne? Řekly si naše holky, začaly trénovat, pak se trochu bát a dneska vyráží do Francie na Trophée des Montagnes neboli Trofej hor. 

Co přesně Montána je a jak vypadá příprava Janči, Baru a Týnky a co si holky balí s sebou, jsme psali v minulách týdnech. Těsně před odjezdem pro nás shrnuly, jaké mají pocity. My dodáváme, že jsou to prostě frajerky a budem držet palce i tlapky! 

Je čtvrtek 1. srpna, holky nacpaly auto až po střechu a vyráží. Čeká je 1 270 km a necelých 13 hodin cesty. Jejich prvním cílem je alpské středisko Oz en Oisans, kde odběhnou své první tři etapy (každá začíná výběhem sjezdovky mimochodem). A jak se na svou výpravu těší?

Janča aneb Bude to legendární!

Konečně odjíždíme! Balení tedy upřímně nenávidím, protože nikdy nevím, co si mám vzít s sebou, kolik čeho a tak dále. 

Do toho mi moc nepřálo štěstí – když jsem měla jít nakupovat posledních pár věcí, začít dávat dohromady hromádky, které mám už několik(!) dní připravené, strávila jsem místo toho pár hodin na veterině s kamarádkou, no naštěstí to dobře dopadlo. 

Do toho zjišťuji, že oblíbené běhací ponožky, které jsem ještě před týdnem měla na sobě, nikde nejsou! Takže na poslední chvíli opět do Decathlonu. Přesně tohle je něco pro mě a mé nervy. Ale naštěstí sbaleno mám a dobrodružství ve Francii může začít. Snad jsem nic nezapomněla, psy mám, sebe taky a dobrou náladu, které není nikdy dost, také. Tak můžeme vyrazit! Už se těším, až budeme po té dlouhé cestě konečně na místě, pryč z města a ta panoramata!

Se všemi, hlavně tedy s holkama, si to chceme moc užít. Potkáme nové lidi, nasbíráme spoustu nových, jak sportovních, tak kynologických zkušeností a bude to prostě nezapomenutelný zážitek, který se vryje myslím hodně hluboko do paměti. Doufám, že hlavně těmi pozitivními zážitky, nikomu se tam nic nestane a bude to prostě legendární! 

Týnka aneb Krásné výhledy, technické tratě, prostě paráda!

Moje pocity při odjezdu? Že se do toho velkého auta v životě nevejdeme! Nedělám si srandu, táhnu s sebou oblečení na tři sezóny a jídlo. Hodně jídla. No, když tak něco necháme doma a sníme psy.

Jinak na Montánu se fakt moc těším. Krásné výhledy, technické tratě. Cíl je jasný – dokončit a užít si to! Jedinou obavu mám o pejsky, teda hlavně o Lega. Tím, jak teď víc trénoval, tak mi zhubl. I když ho přecpávám granulemi, masem, konzervami, stejně je na tom tak nějak pořád stejně. Zabalila jsem mu s sebou granule KANIKO, drinky od MAMUTA, Non-stop Patéčka a škvarky. Tak snad to dáme!

Baru aneb Bude to těžké, ale právě to mě baví!

Pocity? Smíšené. A to hned ze 3 důvodů: 

  • Děsí mě cesta a teleport stále není k sehnání. Takže nás fakt čeká 1300 km. Já bych to nejraději zajela naráz. Holky chtějí camping u jezera. Tak uvidíme.
  • Pak jsem taky trochu nervózní, protože z vyprávění minulých závodníků to vypadá, že tam sprchy spíš nejsou, než jsou. Nechci být za dámičku, ale já sprchu prostě potřebuju! 
  • Jsem taky celkem introvert, takže holky sice zbožňuju, ale občas potřebuji vypnout  a být sama. No uvidíme, když to se mnou nepůjde vydržet, někde mě prostě vyloží.
  • Jo a taky jsem se dost bála, že se nezabalíme. Ale, tadááá!

Na druhou stranu se těším. Těším se do Alp, těším se na závod. Vím, že trasy budou těžké, ale právě to mě baví. Těším se, že strávím nějaký ten společný čas s holkama. A také se těším na to poznání, jak to tedy nakonec celé bude. O Montáně jsem prozatím jen slyšela nebo četla, a tak jsem zvědavá, jestli dostojí svému jménu.

A jak by celá Montána měla vypadat?

Z Oz en Oisans čeká holky krátký přejezd do Allemont. Pořadatelé slibují skvělé zázemí, a to včetně sprch (neboj, Baru!), bazénu a místních obchůdků, takže plán je jasný – nejprve se doplní zásoby a večer se jde plavat!

Na další závodní den se všichni přesouvají do Villard Reculas, které podle průvodce vypadá malinko snobsky. Uvidíme, co na to holky (ale aspoň budou vysprchované). Zde bude na závodníky čekat prozatím nejdelší závodní trasa – 8,1 km, zůstávají na jednu noc a připravují se na další delší trasu 8,3 km. 

Poslední přejezd do Auris en Oisans, odkud se poběží poslední čtyři etapy včetně 7. noční a 8. legendární přezdívané “Les 21 Virages”.

Jestli chcete být u toho, sledujte online reportáž, která začíná už zítra zde na webu nebo náš Facebook a Instagram, kde vám budeme vše hlásit a reportovat a průběžně holky zpovídat, jak se jim i psům běží.