fbpx

Votvírák 2021: Kolik kilometrů jsme společně naběhali?

Letošní Votvírák jsme museli pojmout virtuálně a celou atmosféru jsme sdíleli společně aspoň na sociálních sítích. A víte, co? Bylo to super! Kolik jsme společně naběhali kilometrů? A nastoupali metrů? A vůbec, jaké to bylo?

Jako první vůbec děkujeme všem 522 přihlášeným a gratulujeme neuvěřitelným 496 závodníkům, kteří Nativia challenge Virtuální Votvírák 2021 dokončili!

Jak zařídit objektivitu? Naprogramovali jsme vlastní systém vyhodnocování časů

Votvírák je u nás v Běhejsepsem už tradičně největším závodem. Ale tak jak ho známe se kvůli nepříznivým koronavirovým podmínkám uskutečnit nemohl. A tak přišly na řadu nápad a chuť připravit pro všechny nadšence aspoň virtuální podobu. V té si každý mohl zvolit vlastní trasu a projít, proběhnout nebo ji projet kdykoliv během závodního víkendu.

Chtěli jsme, aby si závodníci mohli (jak jen to virtuální závod umožňuje) porovnat výsledky co nejobjektivněji s ostatními. Naprogramovali jsme si proto vlastní systém pro jejich vyhodnocování. Ten pracuje s nahranými daty ze sportovních hodinek nebo aplikací a sám výsledky přepočítává a hodnotí. Pokud víme, jsme první, kteří takový systém pro virtuální závody použili. Naše ajťáky to stálo pár bezesných nocí, ale věříme, že díky tomu výsledky pravdivěji mluví o vašich skvělých výkonech, takže to stálo za to!

Boží atmosféra virtuálního závodu, děkujeme vám!

V průběhu tří jarních dnů se soutěžilo na nejrůznějších místech – po celé ČR a zapojilo se i Slovensko. Makali jste v parcích, na loukách, polích, v lesích, horách, zápolili v blátě i sněhu. 

Závodníci nám posílali mnoho příspěvků s fotkami a videi. Bylo úžasné sledovat jejich snažení a skvělé výkony, ať už šlo o kategorie sprintové, enduro či dogtrekking. Patří jim za to velké díky, protože právě díky nim a jejich příspěvkům jsme vytvořili unikátní atmosféru, kterou jsme mohli společně s nimi prostřednictvím sociálních sítí sdílet a prožívat skoro jako by šlo o živý závod.

Co jsme společně uběhli? Máme statistiky!

Ve virtuálu padaly opravdu skvělé a úctyhodné výkony a velká gratulace patří nejen umístěným na stupních vítězů. Z příspěvků závodníků, které jsme během závodu dostávali, bylo jasné, že se mnoho z nich na závod poctivě připravovalo a někdo využil k tréninku i našeho speciálního canicrossového plánu BSP.

Někteří zase využili závod jako příležitost vyrazit na procházku do přírody nebo se jen tak proběhnout se svým čtyřnožcem. Na výsledky se můžete podívat zde. 

Celkovou statistiku závodu máme zde. Tohle všechno jsme společně dokázali:

  • Virtuálního Votvíráku se zúčastnilo: 496 závodníků
  • Celkově naběhali 2538.011 km
  • Závoděním strávili 313:04:43 h
  • Nastoupali u toho 110 363 m
  • Každý průměrně nastoupal 223 m
  • Každý strávil průměrně na trati 00:37:52 h
  • Největší vytrvalec strávil na trase 15:43:01 h
  • Největší sprinter strávil na trase 00:02:30 h
  • Nejdelší výkon měřil 33 km

Zasloužená odměna – medaile, balíčky i diplomy

Hned po závodě jsme se u nás ve skladu pustili do práce a začali rozesílat startovní balíčky s pamlskovníky, konzervou od Nativie a medailemi všem doběhnuvším. Vydalo jich na tři plné palety! A nesměly chybět ani ceny pro vítěze.

Mimochodem medaile nám přišly bez stužek, tak jsme si dali víkendovou manufakturu s uvazováním stužek na medaile, nakonec to byla docela zábava.

Mezitím si všichni na stránkách s výsledky mohli stáhnout svůj vlastní zasloužený diplom.

.

A naše odměna?

Ta obrovská radost, jak se to všechno povedlo, kolik se vás zúčastnilo a jaké skvělé výkony padaly, to je proč to děláme! Potěšily nás i sdílené fotky ze závodů i fotky toho, když vám balíčky dorazily domů.

Nativia Challenge Votvírák Virtuál 2021 přinesl nám i účastníkům nejen spoustu radosti z vydařeného závodu, ale i mnoho zkušeností s pořádáním akce tohoto typu. A protože nám píšete, že chcete ještě, tak to máte mít! Určitě to nebyl poslední virtuál této sezóny. Tak zase příště, moc se těšíme!

Tým Běhejsepsem.cz

PS: Nejvíce děkujeme našemu generálnímu partnerovi Nativia za spolupráci na pořádání tohoto závodu. Moc si tohoto partnerství vážíme.

https://www.nativia-pet.cz/cs/