fbpx

Byli jsme na Czech Dog Run

Naše Baru a její fly si letos zaběhly Czech Dog Run, překážkový běh plný bahna a výzev. Jak se jim to líbilo? Prý moc!

Co je vůbec Czech Dog Run?

Spartan Race určitě všichni znáte. Tohle je jeho obdoba, akorát se psem. Je to populární překážkový závod, a to hlavně pro ty, kteří hledají novou výzvu, zábavu nebo třeba jiný typ canicrossového závodu. A taky je to pro ty, kterým nevadí bahno, dodává Baru s úsměvem.

 

Jak vypadalo zázemí?

To bylo super! Závod se konal v areálu Správčického písníku v Předměřicích nad Labem 29. června 2019. Areál měl skvělé zázemí, dostatek místa, a hlavně byla všude voda. Což se v červnových třicítkách opravdu hodilo. Takže nebyl problém psy namočit před startem a po závodě se pak opláchnout a odbahnit. Prostě paráda.

 

 

 

Co příprava těsně před závodem?

Na registraci dostanete startovní balíček a čip (kvůli měření času). A jdete se připravovat. Baru a fly už mají svoji osvědčenou rutinu – aktivní napojení psa, venčení, rozehřátí a namočení psa. Po závodě pak samozřejmě vychození, protažení a rehydratace – psa i člověka.

 

A jde se na start!

Na trať vyrazily týmy buď jednotlivě nebo po skupinkách v intervalu 2 minut. A pak to začalo. 

Bláto a bahno bylo opravdu všude. K tomu byla většina překážek spojena s vodou – například se plazíte bahnem pod nataženou plachtou, běháte přes menší ale prudké kopečky, hodně zatáčíte. A brodíte se. Baru a fly se brodily třeba hned několikrát. Asi nejvýživnějším úsekem bylo rameno Labe s listím, blátem a větvemi pod neprůhlednou hladinou. A když nemáte zrovna dva metry, klidně zapadnete až po pás. Dále závodníci překonávali úzké prkno přes vodu, dřevěné tunely, pro některé psy velmi náročný žebřík, další brody nebo třeba val z pneumatik. Prostě výzva a náročnost se vším všudy.

 

 

 

Na Czech Dog Run překonáváte 3 druhy překážek:

  •     překážky, které překonává pes
  •     překážky, které překonává psovod
  •     překážky, které překonává tým společně.

 

Trať byla ve dvou délkách – Easy 2,5 km a Strong s 5 km.

 

 

 

 

A pocity, srdíčko, štěstíčko?

Baru a fly běžely variantu Easy. Ale easy to prý rozhodně nebylo. Bylo to sice poměrně krátké, ale překážky byly celkem blízko za sebou, nebylo kde vydechnout. Sotva jsem se vyhrabaly z vody, čekala nás další překážka. Taky bylo zrovna fakt horko.

A co výbava? Před rokem, když Baru s fly běžela, vsadila na canicrossový postroj Non-stop dogwear Freemotion. Ale úplně se neosvědčil Takže letos vyběhly v krátkém postroji Line taky od Non-stopu a prý už překážkový běh s jiným postrojem běžet nehodlá. Pes je v něm super ovladatelný na překážkách i ve vodě.

 

 

Užily jsme si to. Beru to jako super zpestření, navíc tam člověk potká spoustu nových lidí. A taky mě bavilo rozmanité spektrum psů – od evropáků, přes belgičáky, baucerony, borderky až po malé jezevčíky a papilony – to byli skutečně malí hrdinové. Myslím, že sem lidé jezdí hlavně pro ten zážitek a pocit překonání sebe sama, shrnuje Baru a příští rok prý rozhodně jede znovu.

Autorem fotografií je Jan Kroupa Photo