fbpx

Dog Biatlon se blíží! Ještě stíháte registraci

IMG_6008_web

Pojďte do toho s námi a vyzkoušejte si jeden z nejnovějších člověko-psích sportů, který je z 80 % zábava, z 15% běh a z 5 % míření. Můžete se zúčastnit, i když jste to nikdy nezkoušeli. Kdo se přidá?

Není to tak dlouho, co Dog Biatlon vznikl, ale o to víc nadšenců za tu dobu posbíral. Potřebujete k tomu psa, postroj včetně amortizačního vodítka a umět aspoň trochu běhat se psem. Pušku vám totiž půjčíme a střílet zvládnete, vážně! Je to hlavně o zábavě a o vyzkoušení něčeho nového, pro vás i pro psa.

3 kola a tiché laserové zbraně

Pár nadšenců dalo hlavy dohromady a vznikl Dog Biatlon. Sport, kde chvilku běžíte, doběhnete na střelnici, musíte trefit 5 terčů (za každý netrefený dostanete penalizaci 20 vteřin) a pak zase běžíte. Takhle ve 3 kolech.

A aby všechno bylo maximálně bezpečné, a hlavně dogfriendly, střílí se z laserových pušek, které nevydávají žádný zvuk.

Co vás přesně čeká?

Tratě jsou dvě – Enduro 3×3,5 km a Sprint 3×700 m.

  • Po každém kole doběhnete na střelnici.
  • Asistent, který tam už čeká, vám dohlédne na psa a předá vám zbraň.
  • Musíte trefit 5 terčů (za každou ránu vedle vám přičteme 20 vteřin).
  • Střílíte asi tak na 5 metrů.
  • Zbraň před každým výstřelem nabijete.
  • Pušku pak předáte asistentovi, ten vám předá psa a opět běžíte.

Dobře, ale můžu si to aspoň vyzkoušet?

Jistě! Zbraně budou k dispozici před závodem během celého dopoledne a dostanete k tomu všemu samozřejmě i instruktáž, která je v ceně startovného. 

Co byste ještě měli vědět?

K závodění nepotřebujete ani žádné speciální členství nebo průkaz. Jedinou podmínkou je věk psa, a to minimálně 12 měsíců. A taky aby vás to oba bavilo!

Jestli nepatříte mezi nejrychlejší běžce, také to nevadí. U střelby se rozestupy často srovnají. Není totiž nic lehkého po běhu se psem ještě přesně mířit puškou a trefit terč, když se vám klepou nejen nohy, ale i ruce.  

Tak kdy se uvidíme?

Všechnu vypukne v sobotu 14. září v areálu Letního kina Houšťka nedaleko Staré Boleslavi. Čeká vás skvělá a pohodová atmosféra a střelnice přímo na jevišti. Zaběháte si chvilku po asfaltu, chvilku po poli, ale vždycky po rovině.

Uvidíme se?