fbpx

Dog Epic 2021 – fotoreportáž

Dog Epic je canicrossový etapový závod, který jsme již pořádali počtvrté. Každý rok se na něj sjíždí více a více závodníků, za což jsme neskutečně vděční. Pojďte se s námi podívat, jak tento ročník vypadal.

Dog Epic je náročný, to si nebudeme nalhávat, ale po jeho dokončení vás zalije pocit štěstí. Pořádáme ho v Jizerkách, které nám můžou nabídnout příjemné lesní cesty s minimem asfaltu. A kopců, těch je tu tak akorát.

Přípravy jsou na Dog Epic náročné, ale snažíme se, aby bylo zázemí závodů pro všechny příjemným místem.

Starty probíhaly s ohledem na počasí.

Celý závod nás doprovází příjemná přátelská atmosféra. Kvůli koronavirové situaci jsme letos závod museli přesunout z června na srpen, což nám ale vůbec nevadilo. V Jizerkách je totiž vždy chladněji a navíc jsme jednotlivé starty přizpůsobili počasí a startovali jsme tak brzy ráno nebo naopak v pozdních večerních hodinách.

Noční etapa, na kterou byly povinné čelovky. Dobíhalo se totiž za úplné tmy.

1. etapa – pátek večer a 4,4 km

Po prezentaci a ubytování ve stanech či karavanech se vyběhlo v intervalech po 15s od prvního závodníka na první etapu s více než 140m převýšením.

2. etapa – sobota ráno a 6,7 km

Hned v 8:00 už byli všichni připraveni na hromadném startu podle kategorií a čekalo je téměř 7 kilometrů.

Hromadné starty můžou vypadat děsivě, když jsou ale provedeny s rozumem, není se čeho obávat. Na Dog Epicu proběhlo vše v klidu.

3. etapa – sobota večer a 4,4 km

Večer se běželo necelých 5 kilometrů, startovalo se intervalově od nejpomalejšího závodníka, který vyběhl ve 20:30 a povinné byly čelovky, protože se dobíhalo až za tmy.

4. královská etapa – neděle ráno a 12, 2 km

V 7:00 odstartoval intervalově první závodník do závěrečné etapy. Převýšení 446 m bylo velmi náročné a potrápilo nejednoho závodníka. Všichni se navzájem povzbuzovali, fandili si a v cíli probíhaly neskutečné emoce.

Při nedělní královské etapě nebylo o výhledy nouze. Někteří závodníci jim ale neměli čas věnovat tolik pozornosti, protože konkurence byla letos velká.

Jak to dopadlo?

V kategorii muži se psy do 14,9 kg zvítězil Jakub Šmerda s Ájou v čase 1:58:37. Ve stejné váhové kategorii mezi ženami zvítězila Jana Pekařová s Xantosem v čase 2:11:23. Mezi ženami se psy nad 15 kg jednoznačně zvítězila Carolin Joeken s Bountym v čase 1:50:55 a celý DER ovládl stejně jako loňský rok Tilen Strmšek s Lynn v neuvěřitelném celkovém čase 1:40:43, který svůj čas vylepšil oproti loňskému roku o necelé 4 minuty!

Tilen dobíhá do cíle jako první muž v kategorii se psy nad 15kg. Jeho čas se stal opět historicky nejlepším na Dog Epicu.

Jako každý rok jsme vyhlašovali i soutež týmů, kde se na prvním místě umístil tým Lamy ze severu (Pekařová J., Malík T., Vytinová M., Krombholcová B.), na druhém místě se umístil tým Canicross Karlovy Vary (Langer T., Procházka J., Vrábliková A., Mertl O.) a na třetím místě se umístil náš tým Běhejsepsem složený převážně z trenérů (Řezáč T., Grim M., Buchtova T., Horáková D.)

Soutěž týmů je zábavná, zvlášť když utvoříte tým na místě a poté vyhrajete. Tomu se říká štěstí na parťáky.

Pro každého závodníka je Dog Epic náročný a my podporujeme všechny stejně. Toho prvního i toho posledního!

Dog Epic a rok 2022?

Další ročník Dog Epicu plánujeme vylepšit! Bude náročnější, delší, přinese vám více puchýřů, více bolavých noh, více zážitků a emocí ale bude stát za to, to nám věřte!

Emoce při dobíhání jsou prostě neskutečné.

Letos se na Dog Epicu sešlo velké množství začínajících canicrossových hvězd. Snad je jednou na Dog Epicu potkáme na startovní čáře.