fbpx

Poznávací výběhy: Lednickým parkem a ještě dál!

únor-Lednice

Další poznávací výběh jižní Moravou, tentokrát do Lednice.

Na únorový výběh si pro Vás náš instruktor Honza Válek připravil trať, na které blíže poznáte Lednici a její přilehlé okolí.
Akce jsou určené pro všechny výkonnostní kategorie. Nemusíte se bát, že bychom vám utekli…
Poznávací výběhy jižní Moravou začínají v lednu a potrvají až do června. Každý měsíc jeden.

Jaký bude výběh a co se na něm dozvíte?

Leden

25.2.2017

Lednice

Lednickým parkem a ještě dál

Start: Lednice – Parkoviště Mlýnský rybník
Délka trasy: cca 16 km
Lednici určitě znáte, ale určitě ji neznáte tak jak si ji ukážeme. Vyhneme se hlavní turistické sezoně, do Lednice se vydáme v únoru a trochu po jiných cestách než znáte z turistických průvodců. Náš běh začneme za Lednicí u Mlýnského rybníka, kterému se tady říká Apollo podle Apollonova chrámu, který se nad rybníkem tyčí. Do Lednice vběhneme po úvozové cestě, která nás dovede k nádraží, jedné z opomíjených památek. Zadními vrátky se vydáme do zámeckého parku a písčitých cestách a doběhneme až k dominantě lednického parku – minaretu. Od něj budeme pokračovat dál k zámku a bludištěm nepozorovaně park zase opustíme cestou, která vede na novou lednickou kolonádu. Vystoupáme na nejmenší rozhlednu v kraji a kolem známého rybníka Apollo poběžíme zpět k našemu výchozímu místu.
Pokud se Vás Lednice tak moc uchvátí, určitě můžete navštívit zámek, který je v únoru otevřený i o víkendech a to do 16:00. Případně můžete navštívit muzeum Hraček, nebo muzeum „Lednice dávná“, kde se můžete přenést do časů První republiky a vyzkoušet si třeba četnickou uniformu, nebo šaty na čaj o páté. Pokud se budete chtít jen zahřát a najíst, může Vás zlákat nejedna místní restaurace, kde vaří výborné jídla z místních surovin.
Máte partnera, kamaráda, přátele kteří nemají psa? Budeme moc rádi, když je vezmete sebou!

Přihlašování probíhá přes naší termínovku, kde se dozvíte i detailní informace ke všem výběhům. Těšíme se na vás!

 

Lednice 25.2.2017

Další plánované výlety:

Tipy z našeho e-shopu