fbpx

Se psem doma: 4 nejlepší plnící hračky

loype-hracka-8

 

Qwizl, Toppl, Tux a Rumbl, to jsou naše 4 nejoblíbenější plnící hračky. Skvěle a zdravě zabaví psa doma nebo třeba na návštěvě. Tak jsme vám o nich něco málo sepsali.

Proč vybrat právě plnící hračku?

Plnící hračky jsou super, protože se dají využít i jako normální hračka třeba na házení. Ty od West Paw dokonce i plavou a v případě hromady slin nebo zbytků pamlsků je můžete dát i do myčky – to je takový super základ.

Ale další dobrá věc na nich je, že psa nestresují. Když je totiž hračka moc hluboká, může být pro psa pamlsek vlastně fyzicky nedosažitelný, a to ho velmi frustruje. Jen si zkuste dát ruku do pixly se sušenkami, ale nedosáhnout na ně. West Paw jsou hluboké tak akorát. 

Taky jsou bezpečné – pes je opravdu jen tak neprokousne a nerozkouše, takže zaprvé nemusíte mít strach, že by si ublížil a za druhé nemusíte každý půlrok kupovat novou hračku. Jedna vydrží klidně pár let.

Se psem doma? Hračka i odpočinek

Ať už kvůli karanténě nebo prostě proto, že je zima a trávíte víc času doma, chce to myslet i na psa a poskytnout mu čas i prostor na odpočinek. A tak kromě hraček, které vám ho pomohou zabavit, psovi zařiďte i pelíšek. Prostě místo, kam si zaleze, ideálně boudičku, která je krytá i zeshora, a umístěte ji do klidné části domova. K tomu se doma všichni domluvte, že pokud pes spí, nebudete ho rušit. Vždyť pes prospí klidně i 14 hodin denně a když jste doma, může to být o dost méně, tak ho nechte hezky pěkně odpočívat.

A teď ty hračky, tady jsou 4 nej

1) Qwizl

Vypadá trochu jako klacek, ale jdou do něj nacpat granule, sušené maso i piškoty na vyblízávání. Krásně se hází, srandovně odráží a skvěle funguje i ve vodě.

2) Rumbl

Novinka od West Paw, kterou naplníte pamlsky nebo granulemi, pes si s ní kutálí a dobroty padají ven. Má tvar míčku, takže hračku můžete vzít i ven na louku.

3) Toppl

Toppl je v podstatě mistička s víčkem, dají se do něj dát granule, aby se u hltavých psů zpomalilo krmení, ale hodí se do něj i paštika a další mňamky. 

4) Tux

Můžete v něm nechat zmrznout třeba jogurt, paštiku nebo granule s vodou a vyrobit ultimátní psí nanuk (a pak hurá do myčky). 

Už víte, kterou vyberete? 🙂