fbpx

Šimon Cipro

Šimon Cipro

Šimon tyhle řádky píše sám o sobě – je skvělej 🙂 Ale fuj, teď vážně. Se psy v zápřahu jezdím asi 10 let. Prošel jsem si fázemi počátečního nekritického nadšení, vystřízlivění, ztráty motivace i jejího znovuzískání. Udělal jsem v tréninku spoustu chyb a další mám přes všechnu snahu ještě určitě před sebou.

Posledních několik let se v rámci Běhejsepsem věnuji propagaci canicrossu a své zkušenosti předávám dál. Nikdy a nikde netvrdím, že vím jak se to dělat má. Každý pes i člověk je jiný. Myslím ale, že dokážu poradit, jak se to dělat nemá. Vyzkoušel jsem v tomhle sportu všechno možné. Jezdil jsem na 5 různých koloběžkách, proběhal až nechutně mnoho bot, jezdím se psem na běžkách i na kole.

V poslední době mě čím dále více lákají dlouhé závody, které pro mě představují výzvu v podobě tréniku lidského i psího a do popředí u nich vstupuje i určitý druh fyzického utrpení, které vyplavuje nezaplatitelné množství endorfinů.

 

Výsledky

Mám hroznou pamět na výsledky (mimo jiné) a nikde si je (zatím) nezapisuji. Pamatuju se, že jsem byl na ME na kolobce párkrát jen těsně od medaile, dvakrát mám medaili z ME ze štafet spolu s Jirkou Suchým a Michalem Ženíškem (ale už si nepamatuju jestli to bylo 2. nebo 3. místo). U nás v Česku to také parkrát cinklo, ale to už nevím vůbec kde a jak… Slibuju, že 2017 si budu zapisovat.

V čerstvé paměti mám jen 2. místo v celkovém pořadí Horské výzvy 2016, kategorie short (a několik dílčích vítězství a druhých míst). Ten závod mě totiž dost bavil.

Šimonovo vybavení