fbpx

Valentýnský běh

Královehradecké městské lesy přivítaly na Valentýna všechny zamilované běžce. Konal se tam již druhý ročník Valentýnského běhu pořádaného spolkem Rungorun.cz. Tento zkušený pořadatel je nám pejskařům sympatický i proto, že na nás při každé své akci myslí a otevírá kategorie běhu i koloběhu se psem.

259f390a-e248-4498-a4c1-a35c0b0058a7

Pro závodníky bylo v Hradci Králové připraveno několik různých kategorií a délek a na své si tak přišel opravdu každý, kdo chtěl strávit svátek zamilovaných aktivně v přírodě.

Trasy dlouhé 7, 14 a 21 km mohli závodníci běžet nebo zvolit alternativu v podobě kola či koloběžky. Všechny trasy bylo možné absolvovat jednotlivě nebo ve dvojici (předpokládáme, že zamilovanost byla podmínkou). Velice zajímavá byla i kategorie “koloběhu”, kdy jeden ze dvojice běžel a druhý jel na kole. Střídat se mohli dle libosti.

Početné zastoupení jsme měli i my, majitelé čtyřnohých mazlíčku (zde už je zamilovanost dvojice samozřejmostí :-). Běhejsepsem.cz pro ně ve spolupráci s pořadatelem klání připravili kategorie canicross, koloběžka a bikejoring.

Běhejsepsem.cz v zázemí závodu připravilo stánek s půjčovnou vybavení a poradnou pro všechny pejskaře, kteří už běhu se psem propadli nebo se na nejlepší cestě k tomu, aby se jim to už brzy stalo… Český výrobce granulí Nativia se přidal se svým zázemím a předával své zkušenosti s výživou psů v různé zátěži.

089b015f-7d2b-4762-ad15-c95741d5c6bf

Závod odstartoval v 11 hodin kategorií koloběžek na 14 km, do které nastoupilo 5 borců; každý s pohonem jednoho tažného psa. Pro bezpečí na trati a na startu odstartovali týmy intervalově v rozestupu 30 vteřin. Psi byli na startu plni elánu, radostně poštěkávali a někteří se z netrpělivosti zmítali sem a tam. Některým závodníkům tak dalo pořádně zabrat, aby je na startu udrželi.

V kategoriích jako je koloběžka nebo kolo nezbývají na usměrnění psa volné ruce. Pokud se na takový závod chystáte, zkuste si na start domluvit pomocníka, který vám psa podrží. Sami zjistíte, že start bude mnohem plynulejší a bez stresu.

d7389448-4811-42c0-abfb-847294d64bab

Všechny další kategorie startovali hromadně; jen s 2 minutovou přestávkou mezi jednotlivými kategoriemi. Pořadatel tak předešel zbytečným strkanicím na startu mezi běžci bez psů a se psem a vše díky tomu proběhlo hladce bez pádů a kotrmelců.

Pokud se chystáte na svůj první závod, doporučujeme vám náš STRUČNÝ NÁVOD, který vám ušetří zbytečný stres před startem.

Výsledky

Trasu 14 km mezi běžci se psem nejrychleji zdolala Michaela Šmegrová se svojí výmarskou ohařkou Lili v čase 1:02. Koloběžku se psem na 14 km vybrála Anna Rožňová v čase 53 minut. Nejdelší 21 km trasu hradeckými lesy proběhl nejrychleji Šimon Tejkal v čase 1:35. Kompletní výsledkovou listinu naleznete zde.

2d22c3f5-92ad-4f04-b06e-c49669bbdfdf

Pořádáte také závody?

Pokud byste chtěli svůj běžecký závod obohatit o kategorii běžců se psem, ale nevíte jak na to nebo máte obavy, že běci a psi nejdou dohromady, neváhejte se na nás obrátit na info@behejsepsem.cz a my vám se vším rádi pomůžeme.

TÝM BĚHEJSEPSEM se na vás těší na těchto nejbližších akcích: