Články

 • web-online

  Nativia Challenge Humpolec online

  Máme tu pro vás online zpravodajství přímo z místa dění!

 • IMG_6110

  Křest knížky Běhej se psem

  No je to tady, konečně jsme pokřtili to Šimonovo veledílo. Jsme rádi, že jste u toho byli s námi, jen díky vám to bylo tak skvělé.

 • nativia-we-humpolec
 • fmbb

  Představení reprezentace FMBB 2018

  Jsme hrozně rádi, že jsme se i pro letošní rok stali partnery české reprezentace v individuálních mushingových disciplínách na Mistrovství světa belgických ovčáků, neboli FMBB 2018. To se letos bude konat ve Slovinsku a my budeme u toho. Přinášíme vám představení letošní sestavy borců, kterým neskutečně fandíme!

 • nativia-we-cernahora
 • IMGP1156

  Se psem a novorozencem až na konec světa

  Od Kláry nám před časem přišel dotaz, jestli nevíme, jak nejlépe psa připravit na cestu letadlem. Jelikož se svými psy pravidelně létáme do Norska, tak jsme jí poradili všechny naše vychytávky, aby Argo let zvládl co nejlépe. Moc nás potěšilo, když nám od ní přišla zpráva, že byl Argo moc statečný a vedl si na jedničku! No a jak to vlastně celé probíhalo a co je vedlo k tomu letět až do Texasu?

 • 7522_jarni_votvirak_0318
 • misecky-1

  ME v zimním mushingu – online zpravodajství

  Dnes v 9 hodin ráno odstartovalo v italském Malga Millagrobe ME v zimním mushingu. Česká výprava je opět velmi početná. Až by to při pohledu do startovní listiny mohlo vypadat jako Česko-Norsko-Švédské mistrovství… Samozřejmě s nadsázkou. Zastoupeny jsou i další národy, ovšem jejich výpravy jsou už o poznání méně početné.

 • člověk a pes_kvalitní

  ČEZ handy kvadriatlon opět otevírá kategorii člověk a pes!

  Víc, než o závodění, tady jde o radost. Radost z pohybu, ze sportu, setkávání lidí, legraci. Zimní kvadriatlon podporovaný Nadací ČEZ je unikátní svou otevřeností. Primárně vznikl jako závod, kde se spolu potkají zdraví a handicapovaní. Od loňského roku funguje také kategorie člověk a pes.

 • 0131_vikendovka_lesna_0218

  Jak vybrat canicrossové boty na zimu?

  V našich zeměpisných šířkách se stále častěji setkáváme s podivnými zimami. Střídá se sněhová nadílka s oblevou, mrazy s jarním počasím a déšť se sněhem. Říká se sice: Počasí, že by psa nevyhnal, ale jako pejskaři víme, že na takovém rčení není špetka pravdy. Ven se musí za každého počasí, aby naši čtyřnozí miláčci nestrádali. Kdo chce být navíc připraven až se ho léto zeptá, co dělal v zimě, musí vyběhnout počasí navzdory.

 • misecky-2

  Pulka poprvé v Česku

  Tenkrát poprvé Jsou v životě “poprvé” a “poprvé”. Z některých zbude jen hořkost na jazyku a touha co nejrychleji zapomenout, některým se po čase jen blahosklonně smějeme. Na druhou stranu i taková zapoměníhodná “poprvé” vzbuzují někde hluboko v mysli pozitivní emoce. Mají to v povaze. Asi proto, že jsou z podstaty neopakovatelná anebo snad proto, že jsou jejich účastníci rádi,