fbpx

Články

• czechdogrun-0621-press-075

Vybavení na canicross: Jak o něj správně pečovat?

Co z vybavení může do pračky? Jak pořádně očistit postroj, aby psa nedřel? A jak se starat o běžecké boty? To vše si povíme v našem průvodci.   Stačí jeden dva vydatné tréninky a máte pocit, že byste do pračky měli dát sebe, psa i postroj. To známe! A tak si povíme, jak to vzít za ten správný konec. Není

• DSC_2373

5 důvodů, proč zkusit závody se psem

Nechce se vám jezdit po závodech, nebo vám ten předzávodní stres nedělá dobře? To chápeme! Ale možná by byla škoda o to přijít, a tak pro vás máme 5 důvodů, proč to překonat. A rozhodně to bude stát za to.   Závody jsou přece jen něco jiného. Více lidí, více psů a taky o malinko větší tlak na výkon, než

• DSC_3229

MČR v canicrossu 2021 – fotogalerie

O víkendu 24.–26.9. proběhlo mistrovství České republiky v canicrossu v kempu Křivonoska u jihočeského městečka Hluboká nad Vltavou. Závody pořádal spolek Musher klub JCC, z. s. Oficiálního mistrovství se může zúčastnit pouze závodník s platnou licencí. Pro ostatní závodníky ale byly připravené zkrácené tratě, takže o atmosféru velkých závodů rozhodně nepřišli. Závody byly dvoudenní, takže se sobotní a nedělní čas

• prvni treninky hvezda 2013

Jak šel čas s canicrossovými závody

Dokážete si představit, že by byly canicrossové závody jen na podzim? Ne? Povíme vám, jak to všechno bylo dřív.  Když Šimon začal závodit se svou první fenkou Sagou, tedy kolem let 2007–2012, canicross vypadal jinak. Pak se to začalo lámat a přibývat nejen závodníků, ale i závodů.      Dvoudenní závody během celého podzimu První závod sezóny byl v září.

• DB2021_web-436

Jak bylo na Dog Biatlonu 2021? – reportáž

Byli jste letos na Dog Biatlonu? Ne? A znáte vůbec Dog Biatlon? Je to kombinace canicrossu a střelby z laserové malorážky. O víkendu proběhl již 6. ročník Non-stop Dogwear Dog Biatlonu 2021. Tento ročník byl výjimečný, výjimečně hojně obsazený. Tak si pojďte přečíst, jak to celé probíhalo.   Dog Biatlon s laserovými puškami Dog Biatlon je skoro jako klasický biatlon,

• chamonix-0721-press-41

Canicross a chladnější počasí, jak na to?

Podzim je tu a s ním postupné ochlazování. Pro chlupatce je to dobrá zpráva, protože v chladnějším počasí se jim lépe běhá. Na druhou stranu, je tu pár věcí, na které si po létě dát pozor. Jaké to jsou? Neplatí to jen pro běh, ale i pro kolo a koloběžku – v chladu je pohybový aparát náchylnější ke zraněním, do

• DSC_8439

Lesná off snow 2021 – fotogalerie

Přinášíme vám fotogalerii dalšího ročníku individuálních mushingových závodů v krásném prostředí Horského hotelu Lesná v Krušných horách. Za fotografie děkujeme naší trenérce Camille Paris. Výsledky najdete zde

• inetenziveka_press-18

Proč stojí společné tréninky za to?

Máte pocit, že váš pes tolik netahá? Řešíte, jak správně předbíhat nebo být předběhnutý? Máte konkrétní dotaz ohledně vašeho chlupatce? S canicrossem teprve začínáte? S tím vším vám pomůžeme na společných trénincích. Protože ve skupině se to přece líp táhne!  Canicross je jednoduchý sport. Stačí mít psa, boty, postroj, opasek a vodítko. Když máte psa, co se pro canicross narodil,

• DSC_5737

NG Canicross Cup 2021 – fotoreportáž

Natural Greatness CaniCross Cup 2021 byl dalším letošním etapovým závodem, kterého se zúčastnilo zhruba 40 týmů.   Závod se uskutečnil poslední prázdninový víkend 28.–29.8. a skládal se celkem ze tří etap (dohromady 10 km). Konal se v srdci Českomoravské vrchoviny, nedaleko rybníka Sykovec a i přes nepříznivé počasí se závod vydařil a všichni závodníci si jej užili.   První etapa

• canix

Jak vybrat opasek na běhání nebo výlet

Opasek k připnutí psa je nedílnou součástí výbavy na canicross i na výlety. Přeci jen, když nás pes táhne, je to příjemné a pro canicross pak naprosto nezbytné. Setkáváme se s termíny opasek i sedák. Ani jeden z těchto pojmů nevysvětluje, co je lepší na canicross, byť některé diskuze jsou velmi bouřlivé. Proto se podíváme, na co si dát pozor

• Dog Epic 2021 – fotoreportáž

Dog Epic je canicrossový etapový závod, který jsme již pořádali počtvrté. Každý rok se na něj sjíždí více a více závodníků, za což jsme neskutečně vděční. Pojďte se s námi podívat, jak tento ročník vypadal. Dog Epic je náročný, to si nebudeme nalhávat, ale po jeho dokončení vás zalije pocit štěstí. Pořádáme ho v Jizerkách, které nám můžou nabídnout příjemné