Tým

Atopická dermatitida: příznaky, péče, strava a jídelníček - Nemoci č. 3

Atopická dermatitida u dětí je starostí rodičů dítěte.Ačkoli se u většiny dětí projeví kožní příznaky atopické dermatitidy s věkem mizí, u 80% z nich se v pozdějším životě vyvine bronchiální astma nebo alergická rýma.
Za zmínku stojí také dopad AD na jeho důvěru.Přečtěte si, jak s vaším dítětem mluvit o AD a jak v něm budovat sebeúctu.
Jak se léčí AD?
Léčba atopické dermatitidy se skládá z 5 hlavních prvků:
zvlhčení pokožky, používání změkčovadel, užívání steroidů, snižování svědění, identifikace a pokud možno eliminace přitěžujících faktorů.
Atopická dermatitida může vést ke komplikacím, jako jsou bakteriální, plísňové a virové kožní infekce a různé typy duševních poruch.Je velmi důležité léčit infekci rychle a efektivně, aby se zabránilo tzv. Bludnému kruhu infekce.
Atopická péče o pleť.
Pacienti, kteří trpí atopickou dermatitidou, čelí suchu, různým typům změn, jako jsou návaly horka, papuly, puchýře, bolestivé svědění a opakované infekce.Je nutné začlenit kosmetiku pro atopickou pokožku do svého každodenního života.Jak vypadá péče o pleť AZS?
Vyvarujte se kontaktu s dráždivými látkami a zhoršte změny.Pro operace, které vyžadují kontakt s alergenními látkami, používáme ochranné rukavice.K praní by se měly používat emulgátory s kyselým pH.Vany by neměly být příliš dlouhé nebo příliš horké.Tato akce přispívá ke zničení pokožky, která z důvodu nemoci neplní správně své funkce.Po koupeli pokožku jemně neutírejte, ale po 3-5 minutách naneste změkčovadla.Jedná se o různé hotové přípravky nebo masti dostupné na trhu, vyráběné na doporučení lékaře (cholesterolová mast), jejichž úkolem je mazat a chránit pokožku.Pleť by měla být mastná každé 2–4 hodiny.Doba trvání emolientů u lidí s AD obvykle není delší než 1 hodina.Nadměrné vystavení slunci může zhoršit stav pokožky.Nepoužívejte přípravky jako olivy a glycerinová mýdla, protože mohou pokožku vysušit.Někdy se doporučují teplé zvlhčovací koupele.Používají změkčovadla, která zadržují vlhkost.Takové koupele by měly trvat asi 20–30 minut.Pokud je svědění velmi nepříjemné, můžete si do koupele přidat sódu nebo ovesné vločky.Tyto látky jsou antipruritické, ale nezvyšují absorpci vody kůží. https://f-escort.com

c884aa0a9cfbfe0ba63db18520eae9f3